Powiat Ostrowski: 200 lat dla Pani Marianny Wojtczak

  • 06.02.2020, 14:11
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: 200 lat dla Pani Marianny Wojtczak
Pani Marianna Wojtczak z Grudzielca Nowego, 2 lutego, obchodziła swoje 100. urodziny. To wyjątkowe wydarzenie jubilatka świętowała w gronie rodziny i przyjaciół.

W imieniu władz samorządowych na ręce Jubilatki życzenia przekazali: burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Andrzej Matyba, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raszkowie Katarzyna Spiżak, lekarz rodzinny i radna powiatowa Maria Tomaszewska oraz kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raszkowie Ludmiła Koczura. Burmistrz przekazał także na ręce Jubilatki list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
- Osiągnęła Pani wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń. W imieniu całej społeczności lokalnej Gminy i Miasta Raszków życzymy Pani dużo zdrowia i radości oraz pogodnej codzienności w gronie najbliższych osób –powiedział burmistrz Jacek Bartczak.
Pani Marianna urodziła się 2 lutego 1920 roku w Bieganinie. Po ślubie z z mężem Ignacym nadal mieszkała w Bieganinie, prowadząc gospodarstwo domowe, wychowując troje dzieci: syna Mirosława oraz dwie córki: Danutę i Zdzisławę. W roku 1966 przeprowadziła się do Skrzebowej. Jako mieszkanka tej miejscowości brała czynny udział w życiu społecznym tej miejscowości – należała do chóru oraz Koła Gospodyń Wiejskich Moszczanka-Skrzebowa. Po śmierci męża zamieszkała z córką w Grudzielcu Nowym. Jubilatka do dziś lubi czytać gazety i książki, szczególnie o tematyce religijnej. Pani Marianna doczekała się 9 wnucząt i 16 prawnucząt.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe