Powiat Ostrowski: Wyższe stawki za odpady komunalne w gminie Ostrów

  • 06.02.2020, 09:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyższe stawki za odpady komunalne w gminie Ostrów
Od 1 marca w gminie Ostrów Wielkopolski zmieniają się ceny za odbiór śmieci.

Do tej pory stawka obliczana była od gospodarstwa domowego, teraz za odpady zapłaci każdy mieszkaniec. Na sesji radni gminy uchwalili, że będzie to kwota 23 złotych. O dwa złote mniej zapłaci ten mieszkaniec, który ma kompostownik. Wówczas nie będzie otrzymywał brązowych  worków na odpady BIO. Taka ulga obowiązuje wyłącznie w domach jednorodzinnych.  
Radni gminy podejmując uchwałę o zagospodarowaniu odpadami komunalnymi nałożyli także obowiązek segregacji śmieci. Jeśli ktoś go nie wypełni, wówczas opłata wynosić będzie 50 złotych od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.
Do tej pory stawka za odpady wynosiła od 17 złotych dla jednej osoby zamieszkującej daną nieruchomość do 94 złotych dla 7 i więcej osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe. Od przyszłego miesiąca, a więc 1 marca ta stawka zostaje ujednolicona dla wszystkich mieszkańców i będzie wynosić 23 złote od każdej osoby.
Wyższe ceny za odpady wynikają przede wszystkim przez znaczny wzrost cen za usługę odbioru i  transportu śmieci oraz ich unieszkodliwienie. Samorząd nie może już dopłacać do gospodarki odpadami, tak jak robił to przez ostatnich kilka lat. 
Przez cały luty trwać będzie podpisywanie nowych deklaracji. Dokumenty trafią do mieszkańców za pośrednictwem sołtysów, organizowane będą także w niektórych miejscowościach spotkania na salach wiejskich, gdzie będzie można wypełnić i podpisać nową deklarację, dokument można także pobrać ze strony www.ostrowwielkopolski.pl (zakładka: O Gminie → Gospodarka Odpadami) lub → tutaj i przynieść osobiście do Urzędu Gminy lub przekazać sołtysowi.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe