Powiat Ostrowski: Miliony na żłobek

  • 04.02.2020, 11:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Miliony na żłobek
Wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk odebrał promesę na budowę żłobka w Gorzycach Wielkich. Kwota dofinansowania wyniosła bagatela 2 mln 541 tys. złotych. O taką kwotę samorząd wnioskował i taką otrzymał. Pieniądze pochodzą z programu rządowego Maluch +.

Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała najwyższe dofinansowanie wśród wielkopolskich samorządów ubiegających się o wsparcie finansowe! Promesę wręczali wspólnie w Poznaniu minister pracy Marlena Maląg oraz wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Żłobek powstanie w Gorzycach Wielkich, tuż obok istniejącego przedszkola. Będzie przeznaczony dla 77 dzieci, w wieku od 1 roku do 3 lat. Będzie to pierwszy tego typu obiekt oświatowy w Gminie Ostrów Wielkopolski, spełniający najwyższe standardy. Żłobek będzie całkowicie samodzielny. Z własnym zapleczem kuchennym, kadrą opiekuńczą oraz kierowniczą.

- Budowę żłobka rozpoczynamy już wiosną. Planowane zakończenie to grudzień tego roku. Przed nami zatem ogromne wyzwanie inwestycyjne. W połowie lutego będzie już gotowy program funkcjonalno - użytkowy, dzięki któremu będzie możliwe ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie żłobka. - tłumaczy Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

Przygotowaniem merytorycznym projektu wraz z całą dokumentacją zajęła się poznańska Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju.

To nie koniec starań samorządu o wsparcie finansowe na tę konkretną inwestycję. Gmina złożyła również wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na kolejne 4 mln złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Jeśli uda się pozyskać pieniądze, wówczas prawie 700 tys. złotych z tej kwoty trafi na budowę żłobka, pozostała część będzie przeznaczona na funkcjonowanie placówki przez pierwsze dwa lata. Mam nadzieję, że otrzymamy pieniądze. Jestem dobrej myśli. Myślę, że w ciągu najbliższych dni wszystko się wyjaśni. – tłumaczy Piotr Kuroszczyk.

Budowa żłobka ruszy wiosną. Zgodnie z wymogami programu rządowego Maluch + musi zakończyć się jeszcze w tym roku. Gminny żłobek swoją działalność rozpocznie w styczniu 2021 roku.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe