Ostrów: Ciekawie spędzony czas w muzeum

  • 03.02.2020, 14:18
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ciekawie spędzony czas w muzeum
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 imienia generała Józefa Bema odwiedzili Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Celem wyjścia było wspólne zwiedzanie wystaw i udział w zajęciach na temat gwary wielkopolskiej. Pierwszym punktem wizyty w muzeum było obejrzenie niezwykłej wystawy ,,Historie pisane klockiem”. Pasjonaci klocków Lego z całej Polski zawiązali stowarzyszenie ,,Zbudujmy to”. Swoje zbiory udostępnili ostrowskiemu muzeum. Uczniowie z podziwem patrzyli na imponujące konstrukcje, m.in. na XIX - wieczne miasto, zajezdnię kolejową z Ostrowa, sceny bitewne, statki z ,,Gwiezdnych wojen”, wieżę Eiffla, zamki i wiele innych eksponatów.

Kolejnym punktem był udział w zajęciach na temat gwary wielkopolskiej. Niestety gwara jest coraz mniej znana przez młode pokolenia. Dlatego warto pielęgnować ten niezwykły język, ukazując młodzieży jego niepowtarzalność i piękno. Ostatnim punktem wycieczki do muzeum było zwiedzenie wystawy ,,Ostrów w 3D”. Pieczołowicie odtworzony Ostrów sprzed ponad 100 lat, jest niezwykłą lekcją historii dla uczniów.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe