Pamiętają o dziadkach

  • 01.02.2017, 11:17
  • Admin Admin
Pamiętają o dziadkach
Uczniowie klasy II a zaprosili do swojej klasy ukochane babcie i dziadków z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego wnuczęta bardzo chciały im podziękować i przygotowały dla nich ciekawy program artystyczny. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Sala lekcyjna drugoklasistów, ozdobiona tematyczną dekoracją, pękała w szwach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość z powodu przybycia tak wielu kochanych gości. Siedząc przed dostojnymi dziadkami, uczniowie zerkali z niepokojem, czy ich występ dotrze do wszystkich. Starannie wyrecytowane strofy i wyuczone melodie dedykowane dostojnym seniorom szczególnie jednak mieli zapamiętać „swoi” dziadkowie.

 

Dzieci z wielkim przejęciem zaprezentowały przygotowany montaż słowno - muzyczny, który zakończyły nie inaczej niż gromkim „sto lat”, wysłuchanym na stojąco. Następnie wychowawczyni Agnieszka Kubica, która przygotowała całą uroczystość, przeprowadziła konkurs. Rozbawił on młodych i starszych. Zadawane pytania i udzielane odpowiedzi pozwoliły sprawdzić, w jakim stopniu dziadkowie znają upodobania swoich wnuków i odwrotnie. Zgodnych odpowiedzi było dużo, co najlepiej dowodzi świetnym relacjom dzieci z dorosłymi. Wśród przysmaków wnuków przewinęła się cała gama polskich potraw, z przyrządzaniem których babcie nie mają żadnego problemu. Natomiast wnuki rozkoszują się ich potrawami i doceniają wielki wkład pracy włożony w ich przygotowanie. Formy spędzania czasu wolnego przez dziadków nie są obce wnukom, a z określeniem telewizyjnych upodobań seniorów nikt nie miał problemów. Wśród wymienianych dominowały znane seriale telewizyjne i „Wiadomości”. Co do marzeń, które mają goście, też panowała duża zgodność. Więcej pieniędzy, wygrane w totka, udane wakacje, wymarzony wyjazd - te wymieniali najczęściej zgodnie zebrani. W zabawny więc sposób, ale bardzo realistyczny i niczym nie odbiegający od codziennego życia został przedstawiony obraz dziadków widzianych oczyma wnuków i potwierdzone świetne relacje panujące między nimi.

 Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków oraz medale „Najwspanialsza Babcia”, „Najwspanialszy Dziadek”. Przyszedł również czas na wspólne częstowanie się przygotowanymi słodkościami i  rozmowy. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość i uśmiech.

 

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe