Powiat Ostrowski: Muzycy ,,Kapeli znad Baryczy" uhonorowani

  • 02.02.2020, 15:45
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Muzycy ,,Kapeli znad Baryczy" uhonorowani
Minął trzydziesty drugi rok działalności Kapeli znad Baryczy, która zasłużenie dzierży miano ambasadora dziedzictwa kulturalnego Ziemi Odolanowskiej.

W minionym roku na Jasnej Górze w Częstochowie Kapela otrzymała najwyższe wyróżnienie resortowe nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (łac. chwała sztuce). Właśnie z tej okazji w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Odolanowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Zasłużeni członkowie kapeli, którzy przez lata decydowali o jej obliczu i sukcesach, na czele z założycielem zespołu Bogusławem Cebulskim otrzymali z rąk burmistrza Odolanowa Mariana Janickiego nagrodę za wybitne osiągnięcia na niwie artystycznej.
Nagrodzeni zostali muzycy kapeli, a są to: Bogusław Cebulski, Marek Chocaj, Eugeniusz Pieprzka, Maciej Kaczmarek, Alan Sierchuła, Mirosław Kowalski, Robert Zgorzelak, Wiesław Szkudlarz.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe