Koszykówka: Wywiązali się z roli faworyta. Stal ograła MKS

• 01.02.2020, 22:02 (aktualizacja 01.02.2020, 22:11)
Koszykówka:  Wywiązali się z roli faworyta. Stal ograła MKS
Koszykarze BM Slam Stal pokonali MKS Dąbrowę Górnicza 87:77 i wciąż jest w grze o miejsce w play off.

Podopieczni Łukasza Majewskiego byli zdecydowanymi faworytami w tym pojedynku. Nie dość, że przyszło im zmierzyć się z ostatnią drużyną w tabeli, to jeszcze MKS przyjechał do Ostrowa  osłabiony brakiem swojego lidera Dominica Artisa, który opuścił drużynę i przeniósł się do Ljubljany.

Ostrowianie z roli faworyta wywiązali się bardzo dobrze i przez 40 minut kontrolował spotkanie. Znakomicie weszli w ten pojedynek i po 5 minutach prowadzili 14:0., by ostatecznie pierwszą kwartę wygrać 26:16. W drugiej odsłonie goście kilka razy zmniejszali straty do pięciu ,,oczek'', a w 17 minucie nawet do dwóch - 37:39. Na szczęście gracze z Ostrowa nie pozwolili rywalom się rozpędzić. Ponownie złapali swój rytm i szybko odbudowali przewagę. Po zmianie stron koszykarze Stali na wiele nie pozwalali rywalom i zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone.
Niestety na tle niezbyt wymagającego rywala nie zachwycił doświadczony Filip Dylewicz.  Zdobył ledwie dwa punkty przy skuteczności z gry tylko 25 proc. A prawda jest taka,  że Stal potrzebuje Dylewicza takiego, jak chociażby z meczu z Polskim Cukrem, gdzie dał drużynie nie tylko 9 punktów zdobytych na skuteczności 75 proc., ale także dorzucił 9 zbiórek. Ale to gracz, który na pewno odnajdzie się z silniejszymi rywalami, gdy poczuje, iż jego zespół ma problemy.
BIN

Wynik:
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 87:77 (26:16, 23:25, 22:17, 16:19)
BM Slam Stal: Szymkiewicz 19, Żołnierewicz 15, Dambrauskas 15, Threatt 11, Jevtović 9, Jackson 9, Mokros 7, Dylewicz 2, Garbacz 0, Ryżek 0, Główka 0.
MKS: Put 14, Watts 13, Douvier 12, Piechowicz 12, Śmigielski 11, Harris 7, Holder 6, Fraser 2, Bigaj 0, Chorab 0.