Ostrów: Zmiany na deptaku

  • 01.02.2020, 15:43 (aktualizacja 01.02.2020, 15:51)
  • Ryszard Binczak
Ostrów:  Zmiany na deptaku
Na ostrowskim deptaku trwa wymiana starej kostki brukowej na nową płytę grafitową. Inwestycja ta jest częścią rewitalizacji przestrzeni miejskiej, na którą miasto pozyskało blisko 9 milionów unijnego dofinansowania.

Już jesienią tego roku ostrowianie będą mogli zachwycać się nowym deptakiem. I nie ma w tym stwierdzeniu przesady, ponieważ całkowicie zmieni on swój wygląd. Nowa nawierzchnia, oświetlenie i podświetlenie, meble miejskie i sporo zieleni. Będzie to, po rynku, drugie reprezentacyjne miejsce naszego miasta. 
- Chcemy pobudzić tę część Ostrowa. Pobudzić gospodarczo, rekreacyjnie i kulturalnie - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. - To nie tylko prace budowlane, ale dzięki nim miejsce to zmieni swój charakter. Na wysokości ulicy Sukienniczej powstanie tzw. Salon Miejski, który pozwoli na organizowanie tam wydarzeń kulturalnych – już w grudniu odbędzie się tu mini koncert świąteczny, który był jednym ze zwycięskich zadań w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim. Takich spektakli będzie tu znacznie więcej.
Ta część Ostrowa będzie fragmentem ciągu ulic (Plac Rowińskiego, Wiosny Ludów, Kolejowa), który połączy funkcję ulicy, deptaku i miejsca spotkań mieszkańców. Bezpieczną przestrzenią dla spotkań integracyjnych, wystaw i festiwali. Jeszcze trochę i będzie naprawdę pięknie!
Fot. fb prezydnet Ostrowa Beata Klimek

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe