Żużel: Zgrupowanie żużlowców

  • 28.01.2020, 18:11
  • Ryszard Binczak
Żużel: Zgrupowanie żużlowców
Ostro trenują, wylewają siódme poty, a przy tym integrują się jako drużyna – żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski rozpoczęli zgrupowanie. – Jest intensywnie – nie kryje Rafał Okoniewski.

– Po to tu jesteśmy, żeby pot lał się z nas strumieniami – mówi trener Mariusz Staszewski, który ćwiczy wraz ze swoimi podopiecznymi i wcale nie ustępuje im tempa. – Mamy bardzo ciekawie rozplanowany dzień. Rano są zajęcia w sali NewReh, później bieganie w terenie, a popołudniu ponownie sala – dodaje trener ostrowian.

Oczywiście tygodniowe zgrupowanie to tylko uzupełnienie okresu przygotowawczego, w którym od dłuższego czasu są już żużlowcy. – Czasami jednak warto zmienić schematy i nawyki, bo tutaj są ćwiczenia pod okiem innych trenerów. Dodatkowo zawodnicy mają możliwość korzystania z pomocy fizjoterapeutów – zaznacza Mariusz Staszewski.

– Dostaliśmy ostro w kość, bo po porannym treningów, później w terenie w całkiem niezłym tempie przebiegliśmy 11,5 kilometra – dodaje Rafał Okoniewski. – Każdy z nas trenuje indywidualnie i są to zazwyczaj jeden lub dwa treningi dziennie. Na zgrupowaniu intensywność zajęć jest spora. MK

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe