Lekkoatletyka: Pchnięcie pierwsza klasa! Piotr Goździewicz pobił ponad 40-letni rekord!

  • 25.01.2020, 21:37
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Pchnięcie pierwsza klasa! Piotr Goździewicz pobił ponad 40-letni rekord!
Na drugim miejscu zakończył start w lekkoatletycznym mityngu pierwszej klasy Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz. Odległość 17,05 m, jaką podczas rozegranych w Warszawie sobotnich zawodów uzyskał w swojej najlepszej próbie, to nie tylko nowa "życiówka" utalentowanego kaliskiego kulomiota, ale też nowy rekord Wielkopolski 19-latków, pobity po upływie ponad 40 lat!

Rywalizujący wciąż jeszcze w kategorii juniorów i posługujący się zazwyczaj kulą ważącą 6 kg. Goździewicz coraz śmielej poczyna sobie w kuli seniorskiej o wadze 7,26 kg. Z początkiem roku, wygrał lekkoatletyczny mityng w Aleksandrowie Łódzkim, a wysoką formę potwierdził w minioną sobotę w stolicy, zajmując drugie miejsce w stawce 12 seniorów. Cieszy nie tyle wysoka lokata, co fantastyczny wynik, bowiem odległością 17,05 m podopieczny trenera Marcina Małeckiego nie tylko o ponad metr pobił swój dotychczasowy rekord życiowy, ale co ważne ustanowił nowy absolutny (hala i stadion) rekord Wielkopolski w pchnięciu kulą. Poprzedni - 16,91 m - przetrwał blisko 44 lata (od 1976 r.).

- Piotr pchał fenomenalnie. Wszystkie sześć pchnięć miał zaliczone, do tego wszystkie były dalsze od jego rekordu życiowego, który dwa tygodnie temu uzyskał w Aleksandrowie Łódzkim – komentuje zadowolony z występu swojego podopiecznego trener Marcin Małecki. - Na pewno istotną rzeczą w sobotniej rywalizacji była nowo zakupiona kula o wadze 7,26 kg i średnicy 113 mm, która odpowiada Piotrowi , jak również fakt, że zeszliśmy już z ciężkiego okresu przygotowawczego do Mistrzostw Polski U20 . W każdym pchnięciu było widać energię i moc, a przede wszystkim chęć uzyskania jak najlepszego rezultatu – dodaje szkoleniowiec kaliskich miotaczy.

W konkurencji pchnięcia kulą U16 wystartowała Zuzanna Duster, która odległością 9,41 m – będącą jej nowym rekordem życiowym - zapewniła sobie wysokie trzecie miejsce. - Zuzia debiutowała w kategorii U16. Jest młodszym rocznikiem, dlatego też trzecia pozycja w konkursie i „życiówka” to świetny występ - zaznacza trener Małecki.

www.kalisz.pl , fot. Marcin Małecki

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe