Ostrów: Kolędowanie z Chórem Nauczycielskim

  • 22.01.2020, 14:09
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kolędowanie z Chórem Nauczycielskim
W ostrowskiej Konkatedrze odbył się tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza. Ostrowskim artystom towarzyszyły również Aleksandra Wiwała, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi.

Koncert podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich to najpiękniejsze polskie kolędy, które dla każdego z nas mają inne symboliczne znaczenie i przywołują inne wspomnienia. Druga część to muzyczna podróż przez kolędy i piosenki świąteczne innych krajów. Przewodnikiem w tej muzycznej podróży był Witold Pelka, który swoimi intresującymi opowieściami i ciekawostkami dopełnił sobotni koncert.
Chórowi Nauczycielskiemu im. Stanisława Wiechowicza pod batutą Janusza Lipińskiego towarzyszyli rówież lokali artyści, którzy wnieśli swój muzyczny kunszt do koncertu.Za fortepianem i organami zasiadł Łukasz Kryjom, na instrumentach perkusyjnych zagrała Agata Radziszewska, a na wiolonczeli Piotr Łyszczarz.
- Maestro Janusz Lipiński oraz Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza w Ostrowie Wielkopolskim nie zawiedli nas dzisiaj! - mówiła po koncercie prezydent Beata Klimek. - Jak zwykle dali wspaniały koncert kolęd, który sprawił, że wróciliśmy do domu niosąc ze sobą ten cudowny świąteczny nastrój. Piękne kolędy i piosenki świąteczne okraszone niezwykle interesującym słowem Witolda Pelki sprawiły, że jeszcze długo będziemy wspominać ten wieczór! Dziękuję wszystkim chórzystom, dziękuję solistom, dziękuję wszystkim ostrowianom, którzy dzisiaj byli z nami! Dziękuję również ks. proboszcozwi za gościnę! I do zobaczenia za rok - koniecznie!

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe