Koszykówka: Lider za silny. Kolejna porażka Stali

• 21.01.2020, 19:26 (aktualizacja 29.01.2020, 08:28)
Koszykarze BM Slam Stal przegrali ze Stelmetem Zielona Góra 90:99. Lider ekstraklasy nie dał szans ostrowianom trafiając aż 15 trójek.

Koszykarze BM Slam Stal jechali do Zielonej Góry na ,,pożarcie''. Gracze Stelmetu to lider ekstraklasy, który przed meczem z Ostrowem miał na swoim koncie tylko dwie porażki - ze Startem Lublin 79:84 i z Polskim Cukrem Toruń 82:92.

Gracze z Zielonej Góry fantastycznie mieli ustawione ,,celowniki''. W pierwszej kwarcie trafili 6 na 11 rzutów za trzy punkty. To właśnie dzięki rzutom z dystansu po 8 minutach prowadzili 19:15, a ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 24:17. Ostrowianie za trzy nie trafili ani razu, a podjęli pięć prób. Do tego zagrali mało agresywnie w obronie, wykorzystując zaledwie jeden faul. W drugiej kwarcie koszykarze z Zielonej Góry cały czas kontrolowali przebieg tego pojedynku. Po 16 minutach gry Stelmet prowadził już 39:29. Niestety podopieczni Łukasza Majewskiego praktycznie nie straszyli rzutami za trzy punkty. Co prawda w pierwszej połowie oddali takich rzutów aż 12, ale trafili tylko jeden. Tymczasem gospodarze z dystansu trafili aż 10 razy. W tej sytuacji zawodnicy Stelmetu zacieśniali strefę podkoszową i trudno było zdobywać punkty spod kosza. Ostrowianie nie błyszczeli również na linii rzutów wolnych, Na 15 prób trafili ledwie 7 razy - 46 proc.

Po zmianie stron na parkiecie nic się nie zmieniło. Gdy tylko Stal zdołała zmniejszyć straty do ośmiu punktów, to zaraz któryś z graczy Stelmetu był wyprowadzany na czystą pozycję i trafiał za trzy. Tymi rzutami podcinali skrzydła ostrowianom. Po 30 minutach gospodarze wygrywali już 84:64. W ostatniej kwarcie koszykarze Stali rzucili się do odrabiania strat. Trochę postraszyli rywala, ale nie zdołali pokonać lidera. Nie można jednak wygrać spotkania i to na wyjeździe, gdy tak kiepsko rzuca się osobiste. Ostrowianie na 27 prób wykorzystali 14 – 51 proc.