Lekkoatyka: Aż 23 medale wywalczyli reprezentanci KS Stal LA

• 19.01.2020, 12:54
Kolejny niesamowity występ zanotowali zawodnicy KS Stal LA podczas Mistrzostw Wielkopolski U18 U20 w Kaliszu.

Ostrowski klub zdobył rekordową ilość 23 medali (8 złotych, 7 srebrnych, 8 brązowych)! Liderem Stali był Kuba Tuczyński, który zdobył dwa złote medale. W skoku w dal, w stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie, pobił rekord życiowy aż o 18 cm i zwyciężył w kategorii U18 z wynikiem 6.69m. Drugie złoto dołożył w trójskoku, gdzie debiutując uzyskał od razu minimum na halowe Mistrzostwa Polski - 12.84 m.
W biegu na 2000 m z świetnej strony pokazał się Kacper Adamczak, który zwyciężył zdecydowanie uzyskując swój najlepszy czas na hali w Kaliszu - 6.03.64 (kategoria U18). Świetnie w Kaliszu wypadli sprinterzy. W biegu na 60m w kategorii U18 zajęli wszystkie miejsca na podium! Zwyciężył z niesamowitym czasem 7,18 Dawid Grząka PB, drugi był Kacper Zimniak - 7.27 PB a trzeci, Kacper Cegła 7.40 PB. W kategorii U20 dwóch zawodników Stali zdobyło dwa czołowe miejsca. Wygrał Marcin Karolewski - 7.18 PB, drugi był Piotr Stempniak 7.25 PB. W biegu na 300 m U20 ci sami zawodnicy zamienili się kolejnością: zwyciężył Piotr Stempniak - 41.23, drugi był Marcin Karolewski 41.72 a trzeci Robert Gaweł 42.23. W biegu na 1000m U20 pewne zwycięstwo odniósł Kuba Chmielarz, który uzyskał swój najlepszy czas na hali w Kaliszu 2.47.32.
Ósmy złoty medal dołożyła do kolekcji Ola Losy zwyciężając na 300 m U20 z wynikiem 46.95. Druga na metę przybiegła inna reprezentantka Stali Olga Kalina uzyskując wynik 48.80. Olga zdobyła również brązowy medal w biegu na 60m U20 z najlepszym w tym sezonie wynikiem 8.45s. Dwa razy na podium stawała również Ewa Piaszczyńska, która na 60 m uzyskała świetny wynik 8.00 i uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii U18. Niespodziewanie ta sama zawodniczka dołożyła jeszcze drugi medal, tym razem brązowy w skoku w dal U18 z rekordem życiowym 5.12 m.
Na podium stanęli również 300-metrowcy w kategorii U18. Cyprian Adamcio zdobył srebrny medal z czasem 41.25s, natomiast Kacper Cegła brązowy z czasem 41.77s PB. Srebrny medal zdobyła także Zosia Wojciechowska w skoku wzwyż U18, wyrównując swój najlepszy wynik w sezonie 140 cm. Bardzo dobrze spisał się również Kuba Robotnikowski, który, jak już wcześniej było wspomniane, w stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie skoku w dal U18 zajął trzecie miejsce z rekordem życiowym 6.60 m.
Świetnie pobiegli też średniodystansowcy na dystansach 600 m i 1000 m w kategorii U18. Na 600 m Paulina Szczepaniak zajęła trzecie miejsce z nowym rekordem życiowym 1.47.32. Brązowy krążek wywalczył również Damian Drozdowski, który po zaciętej walce uplasował się na najniższym stopniu podium z rezultatem 2.54.82.