Ostrów: Ostrów z dotacją na usuwanie azbestu

  • 19.01.2020, 12:14
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów z dotacją na usuwanie azbestu
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał dla Ostrowa dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest. W 2020 roku na to przedsięwzięcie przeznaczonych zostanie 30 000 złotych.

 Przedmiotem działań, na które pozyskano dofinansowanie jest usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.
- W ramach tego projektu prowadzić będziemy demontaż takich elementów, ich transport i unieszkodliwienie w odpowiedniej instalacji. Dzięki pozyskanemu wsparciu, ostrowianie pozbędą się tych niebezpiecznych odpadów za darmo – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.
Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, działkowcy uprawnieni do korzystania z działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, posiadające nieruchomości na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.
- W naszym mieście nadal funkcjonują budynki, które powstawały przy użyciu niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Będziemy namawiać mieszkańców, by się go pozbyć i unieszkodliwić na składowisku odpadów niebezpiecznych przez specjalistyczną firmę posiadającą niezbędne pozwolenia – dodaje wiceprezydent.
Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na dofinansowanie z WFOŚiGW. Do pozyskanych z Funduszu 21 000 zł z budżetu miejskiego dołożonych zostanie kolejne 9 000 zł. O rozpoczęciu naboru zgłoszeń do programu będziemy informować na stronie internetowej ostrowskiego Urzędu Miejskiego, a także w informatorze miejskim.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe