Powiat Ostrowski: Świetlica wiejska w Sadowiu przejdzie budowlaną metamorfozę

  • 19.01.2020, 12:05
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Świetlica wiejska w Sadowiu przejdzie budowlaną metamorfozę
To kolejna sala, która po gruntownym remoncie całkowicie zmieni oblicze. Obiekt będzie nowoczesny i funkcjonalny.

Umowa na prace została już podpisana. W drodze przetargu wygrała ostrowska firma DACHIMEX. Inwestycja kosztować będzie milion złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

Bardzo się cieszymy i już liczymy dni do zakończenia remontu. Na piękną salę z niecierpliwością czekają mieszkańcy Sadowia. Urokliwe położenie świetlicy wiejskiej w połączeniu z jej nowym wyglądem będzie działać niczym magnez. Chcemy by to miejsce tętniło życiem – podkreśla Ryszard Ryfa, radny Gminy Ostrów Wielkopolski.

W ramach inwestycji dobudowane będą toalety, pomieszczenia kuchenne, socjalne, magazynowe oraz kotłownia. Nowa będzie instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania, wodociągowa i sanitarna.

Mury zewnętrzne będą docieplone, a cała elewacja budynku nabierze nowych barw. Dotąd szary budynek po zakończeniu inwestycji zyska brązowe kolory. Gruntowną modernizacją przejdzie główna sala. Będzie bardziej przestronna, jasna i nowoczesna.

- W sierpniu ubiegłego roku oficjalnie otwieraliśmy wyremontowaną świetlicę wiejską w Świeligowie. Teraz przyszedł czas na Sadowie. Przygotowujemy się do budowy świetlic w Zacharzewie i Michałkowie. Zależy nam by świetlice tętniły życiem. Były miejscem spotkań mieszkańców, dzieci i gości, a piękne, nowoczesne sale wiejskie zachęcają do spędzania wspólnego czasu, dlatego sukcesywnie je remontujemy – podkreśla zastępca wójta Antoni Hadryś.

Rozbudowa sali wiejskiej w Sadowiu ma zakończyć się w październiku tego roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe