Lekkoatletyka: Sukcesy ostrowian. Worek medali

• 17.01.2020, 07:51
Lekkoatleci ostrowskiej Stali wywalczyli aż 15 medali na Mistrzostwach Wielkopolski U16.

W Mistrzostwach Wielkopolski U16 ostrowianie zdobyli aż 15 medali, co jest nowym klubowym rekordem! Warto dodać, że dorobek mógłby być większy, gdyby drobne kontuzje nie wyeliminowały ze startu dwóch znakomitych młodziczek: Dagmary Adamcio oraz Leny Kanickiej.

Najlepiej z ekipy Stali zaprezentowała się Olga Szlachta, która zwyciężyła w biegu na 300m (46,72s) oraz zajęła drugie miejsce w skoku w dal z niesamowitym wynikiem 5.74m (rekord życiowy i nowy rekord Wielkopolski 14-latek - dotychczasowy wynosił 5.73m i został ustanowiony w 1972 roku)!

Poziom skoku w dal dziewcząt był niezwykle wysoki, zwyciężczyni Julia Nobik z Juveni Puszczykowo uzyskała aż 5.83m. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna zawodniczka Stali Julia Podruczna, również z bardzo dobrym rezultatem i nowym rekordem życiowym 5,45m, a czwarta Emilia Twardowska z KS Stal LA - 5,23m (rekord życiowy).

Wspomniana Emilia Twardowska zwyciężyła natomiast w swojej koronnej konkurencji skoku wzwyż z rezultatem 164cm (po zaliczeniu 164cm, zrezygnowała z dalszych prób, bo już zaczynał się skok w dal). Drugie miejsce zajęła również zawodniczka Stali Daria Rybak - 161cm, bijąc aż o 5 cm swój dotychczasowy rekord życiowy, a trzecie - kolejna zawodniczka Stali 13-letnia Ola Koniarek 140cm. Świetnie zaprezentował się również Michał Jopek, który nie dał szans rywalom zarówno na 60m jak i na 300m. Na 60m uzyskał 7,59 (rekord życiowy) a na 300m 43,25s.

Złoty medal zdobyła także Inga Kanicka w biegu na 60m z nowym rekordem życiowym 8,05s. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła również reprezentantka Stali Oliwia Klar z rezultatem 8,18 (wyrównany rekord życiowy). Oliwia sprawiała sobie wczoraj dwa prezenty urodzinowe, dorzucając do kolekcji drugi srebrny medal w biegu na 300m (47,14s). Kolejny złoty medal zdobyła Lena Dąbrówka, która pewnie zwyciężyła w biegu na 600m z rezultatem 1,54.55.

Reprezentanci Stali byli również najlepsi w konkurencji skoku w dal chłopców. Zwyciężył Bartosz Opielewicz z rezultatem 5,69m (rekord życiowy), a drugie miejsce uzyskał Szymon Jańczak, z rekordem życiowym poprawionym aż o pół metra - 5,57m. Medalową kolekcję uzupełnił Norbert Tomczak, który w skoku wzwyż uzyskał 135cm i zajął trzecie miejsce. Stal LA.