Lekkoatletyka: Rekordowa frekwencja, kosmiczny poziom

  • 17.01.2020, 07:46
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Rekordowa frekwencja, kosmiczny poziom
Ponad 300 zawodników walczyło o medale w ramach Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików, które odbyły się w Kaliszu. Trzykrotnie na podium zameldowali się reprezentanci UKS 12 Kalisz.

Tocząca się w hali lekkoatletycznej przy ul. Łódzkiej rywalizacja była rekordowa zarówno pod względem frekwencji, jak i poziomu zawodów. Do walki o medale stanęło ponad 300 zawodników z całej Wielkopolski, co przy prawie 430 osobostartach stanowiło nie lada wyzwanie dla organizatorów. Samych serii eliminacyjnych biegu na 60 metrów było łącznie ponad 30. Wszystko udało się jednak sprawnie przeprowadzić i po ośmiu godzinach zmagań w kilkunastu konkurencjach biegowych i technicznych wyłoniono tych najlepszych.
- Poziom konkurencji skocznościowych wśród dziewcząt osiągnął niebotyczny poziom. Obecny na imprezie Jarosław Jagaciak, trener blokowy skoków PZLA stwierdził, że wyniki uzyskane przez 14 - i 15 - letnie zawodniczki okazały się lepsze od rezultatów osiąganych
na imprezach mistrzowskich w starszych kategoriach wiekowych -
podkreśla Paweł Wiśniewski, kierownik zawodów.

 

W gronie medalistów nie zabrakło reprezentantów UKS 12 Kalisz, którzy podobnie jak przed rokiem trzykrotnie stawali na podium. Halową mistrzynią Wielkopolski młodziczek w chodzie na 2 km została Emilia Wiśniewska. Jej czas - 10:16.00 to zrazem nowy rekord życiowy tej zawodniczki, lepszy od poprzedniego o 30 sekund. - Jak wartościowy jest to wynik niech świadczy fakt, że w ubiegłym roku koleżanka klubowa Emilii, Amelia Błażejewska dysponując życiówką na 2 km 10.29, została złotą medalistką Polski w chodzie juniorek młodszych – dodaje zadowolony z wyniku Paweł Wiśniewski, szkolący w UKS 12 Kalisz grupę chodziarzy. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła Paulina Tomaszewska z czasem 11:13.90.

- Zważywszy, że był to pierwszy start zawodniczki na tym dystansie, występ Pauliny należy uznać za genialny. Fachowcy już wróżą jej obiecującą karierę w tej konkurencji lekkoatletycznej – podkreśla z dumą trener Wiśniewski.

Drugie miejsce na podium zajął też Mikołaj Wojtczak, który w biegu na 2000m uzyskał rezultat 7:22.46.

- Zapewne wynik byłby lepszy, ale zawodnicy postanowili rozegrać walkę o medale na ostatnich 400 metrach – zaznacza kaliski szkoleniowiec.

O podium otarło się dwoje innych kaliskich zawodników. Rywalizację w biegu na 600m na czwartym miejscu zakończyła Julia Goździewicz (1:56.51). Do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0,21s. Czwarty był też Ksawery Gomułka, który w biegu na 1000m uzyskał czas 3:04.64, gorszy od trzeciego na mecie zawodnika o zaledwie 0,30s. Rekord życiowy ustanowiła ponadto Klaudia Antkowiak, która dystans 1000m pokonała w czasie 3:38.80, co dało jej ostatecznie 6. miejsce.

Zmaganiom młodzików towarzyszył także mityng lekkoatletyczny dla innych roczników. Również w tej rywalizacji doskonałą formę zaprezentowali zawodnicy kaliskiej „Dwunastki”. Swoje "życiówki" poprawili: Amelia Błażejewska w chodzie na 2 km (10:12.28),
Jan Rosiewicz w chodzie na 3 km (15:39.35), Marek Weber w biegu na 1000m (2:55.31) oraz startujący w kategorii dziecka starszego Iga Golanowska w biegu na 600m (2:11.73) i Szymon Kasprzak w biegu na 1000 m (3:32.00).

 

www. kalisz.pl , fot. Paweł Wiśniewski

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe