Powiat Ostrowski: Nauczycielski na jubileusz

  • 13.01.2020, 08:36
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nauczycielski na jubileusz
Już po raz piąty w kościele parafialnym w Wierzbnie odbył się koncert w ramach „Powiatowego kolędowania’’.

Tegoroczny koncert odbył się 12 stycznia 2020 r.
- Czasem ludzie pytają mnie jak to się stało, że pojawiliśmy się właśnie tutaj. Odpowiadam, że stąd wyszło zaproszenie i przez całe pięć lat jest tutaj wyjątkowy klimat do organizacji tych muzycznych spotkań. Czujemy życzliwość od księdza proboszcza Krystiana Szenowskiego począwszy poprzez wszystkich ludzi działających w Radzie Parafialnej i w ogóle przychylnych pomysłowi, aby z oferta koncertów wychodzić poza Ostrów do różnych miejscowości naszego powiatu – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.
W tym roku przed wypełnionym po brzegi kościołem wystąpił Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcja Janusza Lipińskiego i była to wyjątkowa muzyczna podróż po świecie kolęd i świątecznych utworów z całego świata. Całość dopełniły światła tworzące wyjątkową atmosferę. Profesjonalizm artystów, wysoki poziom nagrodzony został przez słuchaczy owacją na stojąco.
W pierwszym koncercie, pięć lat temu wystąpił Adam Wasiela z programem poezji śpiewanej do słów ks. Twardowskiego. W drugiej edycji gośćmi była kapela góralska TURNIOKI. W trzecim koncercie wystąpiła Katarzyna Zawada. Rok temu w ramach Dni Kultury Żydowskiej w Kościele Katolickim zaprezentował się poznański zespół SHALOM.
W tegorocznym koncerice wziął także udział: Burmistrz Odolanowa Marian Janicki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Finke, wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyck, radny powiatowy Rafał Walkow.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe