Ostrów: Spotkanie Kurkowych Bractw Strzeleckich

  • 13.01.2020, 08:16
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Spotkanie Kurkowych Bractw Strzeleckich
Obchody 290 – lecia istnienia ostrowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbyły się 6 stycznia br. w Ostrowie Wielkopolskim. Jubileusz połączony był ze spotkaniem opłatkowym.

Uroczystość rozpoczęła się mszą  świętą, odprawioną przez ks. biskupa Edwarda Janiaka w intencji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.  W obchodach wzięli udział liczni przedstawiciele Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP oraz radni i przedstawiciele władz samorządowych z terenu województwa wielkopolskiego. Na tak doniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć także zaprzyjaźnionych braci kurkowych z Jarocina, Żerkowa, Kalisza, Dobrzycy, Pleszewa, Ostrzeszowa, Koźmina Wielkopolskiego, Krotoszyna, Rozdrażewa, Roszek, Kępna i Sieroszewic. Tak liczny udział przedstawicieli samorządowych z regionu oraz z innych bractw strzeleckich był doskonałą okazją do promocji miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Jubileusz pozwolił na podsumowanie osiągnięć bractwa, najważniejszych wydarzeń z długoletniej tradycji organizacji, a także do określenia najbliższych planów stowarzyszenia. Podczas uroczystości oddano także cześć pamięci zmarłych braci kurkowych.  
Uroczystość uświetniły występy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 oraz koncert kolęd w wykonaniu chóru męskiego działającego przy Parafii Miłosierdzia Bożego.  

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe