Ostrów: Aniołkowe Granie w przedszkolu nr 16

  • 12.01.2020, 14:44
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Aniołkowe Granie w przedszkolu nr 16
Przedszkole nr 16 w Ostrowie wzięło udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Aniołkowe Granie", w ramach którego przygotowało prezenty i przedstawienie dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrzeszowie.

,,Aniołkowe Granie" to ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający ideę rodzicielstwa zastępczego. Jednym z elementów Projektu jest koncert charytatywny dedykowany dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych, w czasie którego przedstawiciele szkół i przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej. Akcja ma również na celu uwrażliwianie dzieci na losy rówieśników, którzy z różnych powodów znaleźli się  w placówkach opiekuńczych. 
Przedszkole nr 16 w Ostrowie, w ramach projektu, przygotowało liczne paczki z prezentami oraz przedstawienie dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrzeszowie. 
-Zaskoczyło mnie, że przedszkole podejmuje tak trudny temat i to jest bardzo dobre, że już małe dzieci mogą się dowiedzieć, jak innym dzieciom bywa trudno w życiu. Wiem, ile to jest wysiłku i pracy, żeby takie przedsięwzięcie, tak świetnie wyszło. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, za trud, za serce i za inicjatywę - mówiła dyrektor Domu Dziecka w Ostrzeszowie Iwona Sucholska.
-Myślę, że jeszcze wiele razy będziemy współpracować i będziemy w stałym kontakcie z Panią Dyrektor domu w Ostrzeszowie - powiedziała dyrektor przedszkola nr 16 Ewa Gąsiorek. 
Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek

WIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe