Powiat Ostrowski: Seniorzy świętowali we Wtórku

  • 08.01.2020, 09:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Seniorzy świętowali we Wtórku
W niedzielne, styczniowe popołudnie, na sali wiejskiej we Wtórku biesiadowali seniorzy.

Okazją do spotkania był przygotowywany już od wielu lat Dzień Seniora, którego organizatorem jest Rada Sołecka na czele z Ryszardem Ryfą, sołtysem  wsi Wórek i radnym gminy Ostrów Wielkopolski. W tym roku impreza odbyła się w pierwszy weekend 2020 roku. Zaproszenie do wspólnego świętowania przyjęło  200 seniorów oraz liczni goście. Wśród gości  znaleźli się: Poseł RP Jarosław Urbaniak, wójt gminy Ostrów  Piotr Kuroszczyk, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski, sekretarz gminy Ostrów Zbigniew Dolata, przewodniczący Rady Gminy Ostrów Piotr Śniegowski,  ojciec Franciszek i ksiądz proboszcz Grzegorz Słowikowski z parafii pod wezwaniem św. Józefa w Sadowiu, ksiądz Damian Hołoś z parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej  w Latowicach. 
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości przez sołtysa Ryszarda Ryfę. Dziękował on wszystkim seniorom  za tak liczne przybycie.   Po powitaniu na wszystkich  gości czekał pyszny obiad.  Po obiedzie  najstarsi seniorzy otrzymali od zaproszonych gości kwiaty. Wśród najstarszych seniorów znaleźli się: Genowefa Kuroszczyk urodzona w 1927 roku, Alfons Bryja urodzony w 1929 roku. Cała sala wraz z orkiestrą odśpiewała najstarszym seniorom ,,sto lat."  Następnie wystąpił Kabaret Śląski ,,Piotr Szefer". Licznie zgromadzona publiczność świetnie się bawiła przy muzyce zespołu ,,Comandor". Dla uczestników przygotowano loterię fantową. Nagrodą główną był rower. Impreza trwała do późnych godzin.  
Uroczystość była bezpłatna. Seniorzy podziękowali sołtysowi, Radzie Sołeckiej za zorganizowanie spotkania. 
-Do zobaczenia za rok - tymi słowami sołtys Ryszard Ryfa pożegnał gości.
MKR

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe