Lekkoatletyka: Noworoczne pchnięcia. Seniorski debiut Goździewicza

  • 07.01.2020, 13:43
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Noworoczne pchnięcia. Seniorski debiut Goździewicza
Udziałem w mitingu lekkoatletycznym w Aleksandrowie Łódzkim miotacze UKS 12 Kalisz rozpoczęli nowy sportowy sezon. Bardzo cieszą dobre wyniki kaliskich zawodników, zwłaszcza – debiutującego w kuli seniorskiej – Piotra Goździewicza, który zajął pierwszą lokatę.

 

Dla młodych kaliskich miotaczy udział w zawodach miał dwa podstawowe cele. Przede wszystkim był świetnym sprawdzianem formy przed rozpoczynającymi się już za pięć tygodni Halowymi Mistrzostwami Polski U20. Walka o medal, o tej porze roku, wymaga oddawania jak największej liczby pchnięć, a zawody - poza treningami - są ku temu doskonałą okazją. Drugim z powodów był fakt uzyskania pierwszej klasy sportowej w kuli 7,26 kg (seniorskiej), co umożliwia prawo startu w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. W tej kwestii doskonale spisał się czołowy kaliski kulomiot Piotr Goździewicz, który w swoim debiutanckim starcie już w pierwszej kolejce pchnął kulę na odległość 16,04 m, która okazała się najwartościowszym wynikiem mitingu gwarantującym 1. miejsce na podium.

- Wynik Piotra jest o ponad metr lepszy od tego, który daje prawo startu w seniorskich mistrzostwach Polski – zaznacza trener Marcin Małecki. – Pozostałe pchnięcia byłyby nawet dłuższe, ale niestety próby okazały się spalone, kula po prostu przelatywała przez palce. Zawodnik automatycznie odpuszcza wtedy pchnięcie wychodząc przez próg, gdyż jest to zarówno bolesne, jak i kontuzjogenne Był to efekt zbyt dużej kuli (127 mm), tymczasem Piotr preferuje kule najmniejsze, o średnicy 110-115 mm. Nie zmienia to jednak faktu, że uzyskany przez niego już w pierwszym pchnięciu rezultat jest bardzo dobry, a jestem przekonany, że wyniki będą jeszcze lepsze. Biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy teraz w trakcie intensywnych treningów, efekty przyjdą za parę tygodni – dodaje szkoleniowiec kaliskich miotaczy.

Pozostali reprezentanci UKS 12 Kalisz również zakończyli zawody z wartościowymi wynikami, odnotowując kolejne „życiówki”. Odyseusz Żarnecki wygrał rywalizację w kategorii U14 pchając kulą o wadze 4 kg na odległość 10,00 m. W tej samej konkurencji 3. miejsce zajął Wiktor Grzegorek, osiągając rezultat 7,36 m. Startujący w kategorii U18 (kula 5 kg) Daniel Chudaś uzyskał odległość 9,86 m. W zawodach miała uczestniczyć też Zuzanna Duster, ale jej sportowe plany pokrzyżowała angina.

www.kalisz.pl, fot. Marcin Małecki

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe