Koszykówka: Stolica zdobyta. Szóste zwycięstwo Stali

• 04.01.2020, 16:18 (aktualizacja 11.01.2020, 21:09)
Do stolicy koszykarze BM Slam Stal pojechali jako faworyci. I z roli tej wywiązali się znakomicie. Spotkanie ,,ustawili'' sobie już w pierwszej kwarcie, a później kontrolowali przebieg meczu.

Ostrowianie bardzo dobrze weszli w mecz z Legią. Po 3 minutach prowadzili 7:2. Podopieczni Łukasza Majewskiego od samego początku starali się grać sporo pod kosz i to przynosiło efekt. W pierwszej kwarcie zdobyli 12 punktów spod kosza. Poza tym graczom Stali udało się zatrzymać w ataku Michała Michalaka. Strzelec warszawian w pierwszej odsłonie zdobył tylko dwa punkty i to z rzutów wolnych. W drugiej odsłonie koszykarze z Ostrowa kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a po trafieniu za trzy Jay Threatta Stal prowadziła już różnicą 15 punktów - 42:27.
Po zmianie stron warszawianie zaczęli grać bardzo agresywnie w obronie. Przez moment przyniosło im to efekt, gdyż odrobili kilka punktów. Jednak ostrowianie szybko wrócili do swojego grania i ostatecznie trzecią kwartę wygrali 22:20  i po 30 minutach prowadzili 70:56. Ostatnie dziesięć minut gry to popis ostrowian, którzy zupełnie rozbili rywala. Fantastyczną skutecznością w rzutach za trzy popisał się J Garbacz, który na siedem prób trafił sześć razy - 85 proc. Cały zespół miał w Warszawie bardzo dobrą skuteczność za trzy, bo aż 57 proc. Ostrowianie doskonale dzielili się także piłką zaliczając aż 27 asyst. BIN

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów  75:104 (13:22, 23:26, 20:22 19:34)
Stal: Mokros 24, Jevtović 19, Garbacz 18, Dambrauskas 14, Thrett 13, Szymkiewicz 9, Dylewicz 3, Żołnierewicz 2, Ryżek 2, Wiśniewski 0.