Ostrów: Dwustu lat, Pani Walerio!

  • 04.01.2020, 09:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dwustu lat, Pani Walerio!
Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek złożyła życzenia wszelkiej pomyślności pani Walerii, która pierwszego dnia 2020 roku obchodziła swoje setne urodziny.

- To wspaniała i przesympatyczna osoba. Gdy otworzyła mi drzwi, zaczęłam się rozglądać i zadawać sobie pytanie, czy to na pewno ten adres. Jubilatka zupełnie nie wygląda na swój wiek, a formy, wigoru i znakomitej pamięci niejeden mógłby Jej pozazdrościć - mówi prezydent miasta.
Pani Waleria urodziła się w Stanach Zjednoczonych i jako mała dziewczynka przyjechała do Polski. Z Ostrowem Wielkopolskim związana jest niemal przez całe swoje życie. Wiele radości daje Jej kochająca, wspaniała rodzina.
- Niezwykle ciepło wspominać będę opowieści jubilatki. Szczególnie tę o 96-letniej Welerii, która jeździła rowerem na miejskie targowisko, a kiedy, ze względu na bezpieczeństwo, przestała wyjeżdżać na ulice, jeździła wokół ogrodu. "Rower to moje nogi" - mówi - dodaje Beata Klimek.

Co ciekawe, pani Waleria dla zdrowia, jeszcze do niedawna, zjadała co rano kawałek chleba z dżemem i ...pokrzywą.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe