Tenis stołowy: Tenisowe mistrzostwa Łąkocin

• 29.12.2019, 14:50
Gdy przed ćwierćwieczem organizatorzy mistrzostw wsi Łąkociny w tenisie stołowym przygotowywali pierwsze zawody, nie zdawali sobie sprawy że wpiszą się one na stałe do kalendarza sportowych imprez organizowanych cyklicznie w powiecie ostrowskim. 25 lat tradycji, 25 lat emocji, 25 lat popularyzacji tenisa stołowego w środowisku wiejskim.

Jubileuszowe zawody w kameralnej Sali Wiejskiej w Łąkocinach zgromadziły 61 zawodników z 24 klubów i miejscowości. To trzeci pod względem frekwencji wynik w historii mistrzostw. Główny cel organizatorów z miejscowego LKS „Ogniwo” Łąkociny, czyli aktywny wypoczynek mieszkańców środowiska wiejskiego w okresie zimowym poprzez grę w popularnego ping-ponga, został zrealizowany. Tenis stołowy jest bardzo lubianą dyscypliną w Południowej Wielkopolsce i tegoroczne zawody były tego dowodem.

Turniej przeprowadzono tradycyjnie w trzech kategoriach. W kategorii kobiet, po raz piąty w historii, zwyciężyła Honorata Dąbrowska z Kobierna, która w finale pokonała Ukrainkę grającą w „Tajfunie” Ostrów Wielkopolski Daryę Laptutę. Trzecie miejsce zajęła ubiegłoroczna mistrzyni Paula Skrzypczak (KS „Polonia” Śmigiel). W kategorii juniorów tytuł wywalczył Bartłomiej Ustianowski (LKS „Tajfun” Ostrów Wielkopolski). Drugie miejsce przypadło Franciszkowi Mielcarkowi (LKS „Orzeł” Wysocko Wielkie), a trzecie wywalczył Krzysztof Szymlet (LZS „Błyskawica” Bożacin). Wśród seniorów najlepszym okazał się faworyt, reprezentant drugoligowego KS „Wamet” Dąbcze, Krzysztof Mrozek, który w finale pokonał Adama Zaworskiego (UKS „Żaki” Taczanów). Trzeci był Eryk Hertmanowski (Wyskoć).

Trofea dla najlepszych zawodników wręczał Sławomir Glaser, prezes Okręgowego Związku Tenisa Stołowego „Południowa Wielkopolska”. Puchar dla najlepszego zawodnika z Łąkocin tym razem ufundował sołtys wsi Łąkociny Przemysław Janas. Trofeum z rąk fundatora odebrała Katarzyna Szlachta.

Wyniki: kobiety – 1. Honorata Dąbrowska – Kobierno, 2. Darya Laptuta – LKS TAJFUN Ostrów Wlkp./Ukraina, 3. Paula Skrzypczak – KS POLONIA Śmigiel, 4. Katarzyna Szlachta – LKS OGNIWO Łąkociny , 5. Agata Szczotka – LZS BŁYSKAWICA Bożacin, 6. Joanna ZYBAŁA – LKS OGNIWO Łąkociny; juniorzy – 1. Bartłomiej Ustianowski – LKS TAJFUN Ostrów, 2. Franciszek Mielcarek – LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, 3. Krzysztof Szymlet – LZS BŁYSKAWICA Bożacin, 4. Maksymilian Drozdowski – UKS PIAST Ostrzeszów, 5. Dawid Płonka – SP Lamki, 6. Radosław Cieślak – Przybysławice; seniorzy – 1. Krzysztof Mrozek – KS WAMET Dąbcze, 2. Adam Zaworski – UKS ŻAKI Taczanów, 3. Eryk Hertmanowski – Wyskoć, 4. Karol Zimniak – UKS Daniszyn, 5. Adam Rudowicz – LKS Gorzyce Małe, 6. Adam Kopytek – LZS TARCHALANKA Tarchały Wielkie.