Powiat Ostrowski: Budżet uchwalony. Wszyscy radni byli za

  • 27.12.2019, 19:19
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Budżet uchwalony. Wszyscy radni byli za
Budżet powiatu ostrowskiego na 2020 rok został uchwalony jednomyślnie.

W powiatowym budżecie znalazło się kilka ważnych inwestycji- drogowych, w szpitalu m.in. oddział ginekologiczno-położniczy czy budowa nowoczesnego Dom Pomocy Społecznej. Ta ostatnia inwestycja jest bardzo potrzebna, gdyż dotychczasowy DPS przy ul. Partyzanckiej nie spełnia już dawno wymogów stawianych takim ośrodkom w XXI wieku.
- Rok 2020 może być bardzo poważnym wyzwaniem dla budżetów samorządów. Jestem głęboko przekonany, że w takim momencie rolą odpowiedzialnej opozycji jest samorządowa konsolidacja, wsparcie i współdziałanie z władzą wykonawczą, a nie szukanie okazji do taniego poklasku i uleganie pokusie wykorzystywania niełatwych realiów budżetowych do politycznych ataków i permanentnej lokalnej kampanii wyborczej - podkreślił radny Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Przyjazny Powiat.
Nie znane są jeszcze umniejszenia, jakie mogą dotknąć samorząd w związku z zmniejszoną stawką podatkową m.in. dla młodych pracowników. Nadal na barkach powiatu spoczywa podwójny rocznik w szkołach ponadpodstawowych, a to oznacza podwójny koszt. Tymczasem  subwencja oświatowa z ministerstwa nie rośnie.
Mimo tych różnych problemów radni z Klubu Przyjazny Powiat nie kryją swojego zadowolenia.
- Z zadowoleniem odbieramy uwzględnienie w nowym budżecie powiatu naszych ważnych programowych propozycji. Dotyczy to szczególnie kolejnych dotacji dla lokalnych organizacji społecznych na edukację ekologiczną w ramach pakietu „Stop-Smog” czy realizacji programu "Bezpieczny pieszy" związanego m.in. z budową bezpiecznych, nowoczesnych i doświetlonych przejść dla pieszych na powiatowych drogach - wskazał przewodniczący Bartosz Ziółkowski.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe