Koszykówka: Z podniesioną głową

• 21.12.2019, 22:21 (aktualizacja 28.12.2019, 21:09)
Koszykarze Stali przegrali mecz z Anwilem Włocławek, ale parkiet mogli opuścić z podniesioną głową. Naszpikowany gwiazdami mistrz Polski najadł się w Ostrowie sporo strachu, a widmo porażki mocno zajrzało mu w oczy.

Przed meczem nikt nie dawał Stali szans na korzystny wynik. Czy na pewno? Wierzył w zwycięstwo trener Łukasz Majewski. I to on tchnął tę wiarę w swoich graczy. Ostrowianie nie przestraszyli się gwiazd Anwilu. Przez 40 minut walczyli o każdą piłkę. Nie załamywali się nawet wówczas, gdy mistrzowie Polski ,,odjeżdżali'' na dziesięć i więcej punktów. Cały czas wierzyli.  Po trzech kwartach przegrywali 67:79 i nie mieli nic do stracenia. W ostatniej odsłonie jeszcze raz poszukali swojej szansy. Zagrali bardzo agresywnie, broniąc chwilami na całym boisku i ta wiara, że można przyniosła efekty. W 36 minucie był już remis 86:86, a na 12 sekund przed końcową syreną prowadzili 96:95. Niestety na 7 sekund przed końcem meczu z bardzo trudnej sytuacji trafił za trzy Chase Simon, który zapewnił wygraną Anwilowi.

Tak walczących koszykarzy jak w pojedynku z Anwilem, kibice chcieliby oglądać zawsze. Dziś przegrali, mistrz Polski rzutem na taśmę okazał się lepszy, ale gracze Łukasza Majewskiego pokazali wreszcie, że są jednością. Pomagali sobie w obronie, a po straconych punktach nie obrażali się na siebie, a budowali wspólnie kolejną akcję w ataku. Taką Stal chce się oglądać.
BIN

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 96:98 (28:27, 18:23, 21:29, 29:19)
Stal: Paulius Dambrauskas 20, Nikola Jevtović 17, Jarosław Mokros 16, Przemysław Żołnierewicz 15, Filip Dylewicz 8, Łukasz Wiśniewski 7, Daniel Szymkiewicz 6, Jakub Garbacz 5, Jay Threatt 2.
Anwil: Ricky Ledo 26, Chase Simon 19, Szymon Szewczyk 11, Shawn Jones 10, Rolands Freimanis 10, Tony Wroten 9 (16 as), Krzysztof Sulima 7, Michał Sokołowski 2, Chris Dowe 2, Jakub Karolak 2.