Powiat Kaliski: „Cybernauci” w SP w Zakrzynie

  • 30.01.2017, 01:38
  • Admin Admin
W dwa kolejne grudniowe piątki w szkoła gościła trenera Fundacji Nowoczesna Polska, Joannę Kostrzewę - Emisariusza Bezpiecznego Internetu, która przeprowadziła bezpłatne warsztaty na temat kształtowania właściwych zachowań w sieci dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Szkolenia odbywały się w ramach projektu „Cybernauci”, do którego szkoła zgłosiła się już w czerwcu br.

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Kiedy jesteśmy bezpieczni, możemy się rozwijać. Tak jak dbamy o swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu: w domu, w miejscu pracy, na ulicy, tak samo musimy zadbać o bezpieczeństwo w internecie, który stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Pierwszą grupą biorącą udział w warsztatach byli uczniowie kl. 1-2, dla których wybrano temat „Tajemne moce komputera”. Później uczniowie klas 3 i 4 pracowali wokół problemu „Mój wizerunek w Internecie”, a klasy 5 i 6 szukały odpowiedzi na pytanie „Jak bezpiecznie uczyć się, rozmawiać i bawić się w „światowej sieci”?”. Warsztaty dla dzieci były najdłuższe, bo każda grupa pracowała przez ponad 3 godziny.

Rodzice uczniów uczestniczyli w spotkaniu na temat „Moje dziecko a internet - jak sensownie działać wychowawczo".

Ważną częścią projektu było szkolenie „Moi uczniowie bezpieczni w sieci”. Na to spotkanie zaproszeni zostali nauczyciele z okolicznych szkół: SP w Liskowie, Gimnazjum w Liskowie, Gimnazjum w Koźminku, SP w Moskurni, ZS w Kamieniu i oczywiście pełen skład gospodarzy, czyli SP w Zakrzynie. Łącznie w projekcie uczestniczyło 68 uczniów, 22 rodziców i 26 nauczycieli.

Z informacji zwrotnych uzyskanych od wszystkich grup uczestników projektu wynika, że było to bardzo wartościowe przedsięwzięcie. Uczniowie wzmocnili swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Rodzice dowiedzieli się, w jaki sposób mogą wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka i jakie korzyści wynikają z jego używania oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami. Nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę w tym zakresie, zdobyli nowe informacje na temat form wspomagania swoich uczniów w korzystaniu z nowych technologii oraz wykorzystania globalnej sieci w procesie wychowawczym.

 

 

 

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe