Ostrów: Nowe kojce i odwodnienie w schronisku

  • 17.12.2019, 11:48
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowe kojce i odwodnienie w schronisku
Dobiegły końca prace w ostrowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Na tegoroczne inwestycje przeznaczono ponad 200 tys. zł.

W tym roku wykonanych zostało 41 nowych kojców dla psów, które znacznie poprawiły warunki przebywania zwierząt. Na terenie obiektu wykonane zostało także odwodnienie sanitarne i deszczowe.
- Dzięki odwodnieniom liniowym w kojcach zwierzęta nie będą już narażone na zalewanie kojców i stanie we wodzie. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby obiektu wciąż są ogromne i wierzę, że pozostałe gminy partycypujące w kosztach utrzymania schroniska również okażą zrozumienie dla tego miejsca. Jestem również wdzięczna, że mieszkańcy i wolontariusze chętnie wspierają schronisko poprzez liczne akcje – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Ponieważ działalność schroniska finansowana jest nie tylko przez miasto, ale również przez ościenne gminy, inwestycja realizowana była także z ich budżetów.
- Kiedy do ostrowskiego budżetu trafiły wszystkie potrzebne środki, można było rozpocząć procedury. Maksymalnie je uprościliśmy, co pozwoliło na szybszą realizacje inwestycji. Zależało nam, by zapewnić zwierzętom lepsze warunki jeszcze przed zimą – dodaje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa.
Całkowity koszt prac to 201 182 zł. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe