Koszykówka: Start miał więcej argumentów

• 15.12.2019, 19:29 (aktualizacja 23.12.2019, 08:26)
Start Lublin pokonał BM Slam Stal Ostrów 84:72

Start w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Przed spotkaniem ze Stalą lublinianie mieli na swoim koncie 9 zwycięstw i tylko 2 porażki. Podopieczni Davida Dedka przegrali tylko z Kingiem Szczecin na wyjeździe oraz Arką Gdynia u siebie. Pokonali natomiast m.in.: Stelmet Zielona Góra 84:79, Trefl Sopot 95:82 czy mistrzów Polski Anwil Włocławek 96:71.

Przed meczem praktycznie nikt nie dawał szans Stali. I rzeczywiście, ostrowianie walczyli, ale nie za bardzo mieli kim straszyć. Pudłowali niemiłosiernie. W pierwszej kwarcie oddali 20 rzutów z gry, a trafili tylko 7 – 35 proc. skuteczności. Tymczasem lublinianie mieli skuteczność 71 proc. z gry. Po 10 minutach ostrowianie przegrywali już 17:29. W drugiej odsłonie koszykarze poprawili grę w obronie i zaczęli odrabiać straty. Po 20 minutach tracili do Startu tylko 2 punkty - 38:40. W trzeciej kwarcie ostrowianie prowadzili nawet 48:40, ale gospodarze błyskawicznie odrobili straty i po 30 minutach prowadzili już 65:52. W ostatniej odsłonie koszykarze z Lublina kontrolowali już spotkanie i wygrali 84:72.

Teraz przed podopiecznymi Łukasza Majewskiego dwa mecze we własnej hali - z Polskim Cukrem Toruń i Anwilem Włocławek. O wygraną w którymś z tych spotkań będzie bardzo trudno, by nie powiedzieć, że jest to niemożliwe.

Start Lublin – BM Slam Stal 84:72 (29:17, 11:21, 25:14, 19:20)

Start: Martins Laksa 17, Tweety Carter 15 (14 as), Brynton Lemar 13, Mateusz Dziemba 11, Kacper Borowski 9, Jimmie Taylor 8 (10 zb), Damian Jeszke 8, Roman Szymański 3, Grzegorz Grochowski 0, Bartłomiej Pelczar 0.

BM Slam Stal: Jay Threatt 17, Filip Dylewicz 16, Paulius Dambrauskas 12, Nikola Jevtović 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Jakub Garbacz 6, Daniel Szymkiewicz 4, Łukasz Wiśniewski 2, Jarosław Mokros 0, Szymon Ryżek 0.