Powiat Ostrowski: Przez życie razem pół wieku, a nawet i dłużej…

  • 14.12.2019, 04:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Przez życie razem pół wieku, a nawet i dłużej…
Wzorem roku ubiegłego tegoroczną uroczystość jubileuszy długoletniego pożycia małżeńskiego rozłożono w Nowych Skalmierzycach na dwa dni. 10 grudnia władze Gminy i Miasta reprezentowane przez burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka oraz przewodniczącego Rady Tadeusza Orzechowskiego świętowały w gronie trzynastu par obchodzących Złote Gody, zaś dzień później do dziesięciu małżeństw z 50-letnim stażem dołączyli również goście honorowi, czyli trzy pary obchodzące Gody Diamentowe.

Wspólnie z małżeństwami przybyli zaproszeni przez nich goście: dzieci i wnuki.

- Jest mi bardzo miło, że przyjęliście zaproszenie na uroczystość, podczas której możecie wrócić wspomnieniami do najpiękniejszych i najbardziej wzruszających chwil Waszego życia, kiedy to wiedzeni uczuciem oraz wzajemną ufnością połączyliście swój los wkładając na dłonie obrączki – przywitał jubilatów prowadzący uroczystość sekretarz gminy a jednocześnie kierownik USC Michał Ciupka. - Od dziesiątków lat kroczycie drogą miłości, która […] wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję bycia razem „na dobre i na złe”.

Za tę wolę bycia razem małżonkowie wyrazili wzajemną wdzięczność wygłoszonymi podziękowaniami, po których nastąpił akt dekoracji odznaczeniami nadanymi przez Prezydenta RP. „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przypinał burmistrz, natomiast przewodniczący Rady wręczał jubilatom listy gratulacyjne oraz kwiaty. 11 grudnia gratulacje oraz kwiaty otrzymały również pary obchodzące 60-lecie pożycia małżeńskiego.

W stronę seniorów skierowano mnóstwo ciepłych słów.

- Dzisiejsza uroczystość to święto prawdziwie dojrzałej miłości. Wydarzenie dające możliwość, by w imieniu mieszkańców naszej gminnej wspólnoty wyrazić wdzięczność za dar trwałości Waszych związków. […] aby przetrwać u boku drugiej osoby dziesiątki lat, budując z nią trwałe, szczęśliwe i pełne bezpieczeństwa domowe gniazdo dla następnych pokoleń, trzeba wyzbyć się egoizmu, umieć sprostać mniej romantycznym obowiązkom codzienności, oddać się w pełni rodzinie. Wspólnej życiowej wędrówce muszą więc towarzyszyć cierpliwość, wyrozumiałość, szczere, otwarte serca. Ten trudny życiowy egzamin zdaliście wzorowo, jesteście więc wzorem dla młodszych pokoleń – mówił burmistrz.

Za dalszą pomyślność jubilatów toast wzniósł przewodniczący Rady: Winszując Wam szczęścia, życzę, abyście w dobrym zdrowiu, w spokoju i zadowoleniu przeżyli jeszcze wiele lat.

 

Życzenia przekazali im również zgromadzeni najbliżsi, a po części oficjalnej, zakończonej Marszem Mendelssohna, był czas na dalszy ciąg życzliwości i rozmów przy słodkim poczęstunku. Wspomnienia z tego dnia uwiecznione zostały na wspólnym zdjęciu z władzami gminy.

Pary przybyłe na jubileusz Złotych Godów: Halina i Henryk Andrzejewscy, Leokadia i Marian Binkowie, Barbara i Czesław Briese, Maria i Tadeusz Czabańscy, Teresa i Henryk Dąbkowscy, Anna i Józef Dominiakowie, Maria i Ryszard Grzesiakowie, Maria i Wincenty Januszowie, Bożena i Edward Karbowiakowie, Urszula i Kazimierz Konieczni, Bogumiła i Stanisław Maciejewscy, Krystyna i Kazimierz Michalakowie, Krystyna i Bronisław Młynikowscy, Eleonora i Stanisław Pawlakowie, Czesława i Władysław Puszkarkowie, Jadwiga i Stanisław Reinhardowie, Krystyna i Henryk Sówkowie, Krystyna i Andrzej Stasikowie, Krystyna i Kazimierz Strankowscy, Kazimiera i Jan Szymczakowie, Teresa i Marian Walczakowie, Genowefa i Eugeniusz Woźniakowie oraz Anna i Czesław Zduńscy.

Jubilaci obchodzący Diamentowe Gody: Krystyna i Stanisław Mikołajczykowie, Maria i Czesław Płomińscy oraz Joanna i Kazimierz Ratuszni.

Nie wszystkie małżeństwa obchodzące w tym roku swe jubileusze mogły pojawić się na uroczystości. Medale oraz listy gratulacyjne zostaną im przekazane w terminie późniejszym. MK

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe