Ostrów: Umowa podpisana. Rusza przebudowa drogi Karski Czekanów

  • 12.12.2019, 04:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Umowa podpisana. Rusza przebudowa drogi Karski Czekanów
W Urzędzie Gminy Ostrów podpisano umowę na przebudowę drogi Karski - Czekanów. Prace kosztować będą ponad 4 mln złotych.

Samorząd na to zadanie otrzymał 3 mln 800 tys. złotych dofinansowania. To największa w historii samorządu dotacja zewnętrzna i najwyższe dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
- Myślę, że jest to bardzo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk. - Chodzi dokładnie o ulicę Środkową w Karskach oraz ulicę Strażacką w Czekanowie. Dziś stoi tam budynek przy budynku.
Droga jest tam asfaltowa, wybudowana w starym standardzie, jeszcze w poprzednim wieku, wąska, w wielu miejscach naprawiana. Dzięki inwestycji zostanie całkowicie przebudowana i poszerzona. 
- Równie ważne będzie wybudowanie na tym odcinku ciągu pieszo – rowerowego, dzięki któremu piesi i rowerzyści będą mogli czuć się bardziej bezpieczni – mówi wójt Piotr Kuroszczyk.
W sumie to odcinek dwóch kilometrów 212 metrów i 9 centymetrów. W przetargu wzięło udział 7 firm. Wygrało Konsorcjum Szablewski i Gwizdek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe