Kolarstwo: Z kolarskiej szkółki na mistrzowskie podium

  • 11.12.2019, 07:59
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Z kolarskiej szkółki na mistrzowskie podium
Pięć krążków wywalczyli reprezentanci szkółek działających przy Kaliskim Towarzystwie Kolarskim podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w Pruszkowie.

W pierwszym dniu zawodów dwukrotnie po medal sięgał Wiktor Gałdyn. Rywalizujący w kategorii klas VII reprezentant KTK Kalisz, podopieczny trenera Jakuba Dąbrowskiego, został mistrzem Polski w wyścigu na 250 m ze startu lotnego i srebrnym medalistą w wyścigu scratch. Na wyjątkowo nie lubianym przez sportowców czwartym miejscu dwukrotnie kończył zmagania w kategorii klas VIII Jan Gadera. Z kolei w grupie piątoklasistów czwartą lokatę w scratchu i piątą w wyścigu na 250 m zajął Marek Zasępa, trenowany w SK Kalisz przez Bartłomieja Kryszaka.
W drugim dniu zawodnicy kaliskiej szkółki wywalczyli trzy krążki. Ponownie na podium stanął Wiktor Gałdyn, który był drugi w wyścigu punktowanym w kategorii klas VII. W wyścigu eliminacyjnym uplasował się na czwartym miejscu. Po brąz sięgnęli natomiast Jan Gadera (wyścig eliminacyjny klasy VIII) i Marek Zasępa (wyścig punktowany klasy V), który był  też czwarty w wyścigu eliminacyjnym. Miejsce tuż za podium, w wyścigu punktowanym klas V, zajął ponadto Franciszek Bęcki.

Bardzo dobrze w dwudniowych zawodach radzili sobie również, trenowani przez Daniela Kupczyka, przedstawiciele Szkółki Kolarskiej z Opatówka. Najwyżej sklasyfikowana została Zuzanna Szmaja. Była piąta w wyścigu na 250 m ze startu lotnego klas V i siódma w scratchu, a także zajęła szóste miejsce w wyścigu eliminacyjnym i ósme w wyścigu punktowanym.
KZ
Fot. KTK Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe