Powiat Ostrowski: 95-lecie OSP w Jankowie Zaleśnym

  • 10.12.2019, 04:48
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: 95-lecie OSP w Jankowie Zaleśnym
Ochotnicza Straż Pożarna w Jankowie Zaleśnym obchodziła 95. rocznicę swojego powstania. Uroczystość byłą okazją do poświęcenia nowego samochodu, który jednostka otrzymała dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Miasta Raszków.

Lekki samochód ratowniczo - gaśniczy Peugeot Boxer, który otrzymała jednostka OSP w Jankowie Zaleśnym kosztował prawie 190 tys. zł. Zakup wsparł Urząd Marszałkowski oraz gmina Raszków, która z budżetu przeznaczyła na ten cel kwotę 38 tys. 900 zł. To już 16 samochód dla jednostek OSP na terenie gminy Raszków.

 

Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą w intencji strażaków odprawił ks. Jacek Piekielny – proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Jankowie Zaleśnym. Po nabożeństwie delegacje, poczty sztandarowe oraz zaproszonych gości na plac pod remizę zaprowadził nowy wóz strażacki. Tutaj nastąpiło uroczyste poświęcenie samochodu, którego rodzicami chrzestnymi zostali Maria Tomaszewska oraz Sławomir Zaradny. Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak w obecności przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego oficjalnie przekazał kluczyki druhowi OSP Janków Zaleśny. Następnie wszyscy udali się na salę wiejską, a tam Władysław Pasek przypomniał 95-letnią historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Zaleśnym. Burmistrz Jacek Bartczak podziękował za współpracę i ofiarną służbę w niesieniu pomocy mieszkańcom Ziemi Raszkowskiej.

- Oby Wasza trudna i wymagająca poświęceń służba była także źródłem satysfakcji. Niech Patron, św. Florian towarzyszy Wam każdego dnia. W dniu Jubileuszu przekazujemy samochód bojowy, który będzie służył tym, którzy codziennie pozostają w gotowości do ratowania drugiego człowieka i dorobku jego życia. To już 16 samochód, który w ostatnich latach Gmina i Miasto Raszków doposażyła jednostkę OSP na swoim terenie i mamy nadzieję, że nie ostatni - powiedział burmistrz.

Głos zabrali również przybyli goście, składając serdeczne życzenia z okazji jubileuszu i gratulując nowego samochodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe