Ostrów: Popisz się

  • 09.12.2019, 05:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Popisz się
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 im. Gen. Józefa Bema Jędrzej Michalak został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Popisz się”.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie tekstu literackiego, który mógł mieć formę opowiadania, baśni, bajki, anegdoty. Celem wydarzenia była promocja kreatywnego pisania oraz czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Organizatorem literackich potyczek był Wrocławski Dom Literatury- propagator kultury i profesjonalne wydawnictwo. Jędrzej uzyskał jedno z trzech wyróżnień w kategorii wiekowej 8- 10 lat. Napisał bajkę o smoku i królewiczu Wojtku. Nagroda cieszy szczególnie, ponieważ prace oceniane były przez literatów i krytyków literatury. W tym roku na konkurs zgłoszono 220 prac z całej Polski. W protokole jury napisano, że ,, po kilku nieprzespanych nocach, kłótniach i sporach w końcu udało się wyłonić laureatki i laureatów”. Jury oceniało umiejętność wykorzystania reguł gatunku, oryginalność i poprawność językową. Nagrodą w konkursie będzie umieszczenie prac laureatów w publikacji, która będzie miała premierę podczas kolejnej edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek w 2020 roku. Nagroda ucznia w tak prestiżowym konkursie bardzo cieszy i napawa dumą. Życzymy Jędrzejowi następnych ciekawych prac literackich. Opiekunem ucznia jest polonistka Grażyna Krolek.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe