Ostrów: Integracja poprzez sport i zabawę

  • 09.12.2019, 04:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Integracja poprzez sport i zabawę
W Szkole Podstawowej nr 7 im. generała Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy.

Organizatorem tych wyjątkowych zawodów była Rada Osiedla nr 9 „Nowe Parcele” oraz Szkoła Podstawowa nr 7. Z Mikołajem na sportowo bawiły się wraz z nauczycielami i opiekunami dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 i nr 7 oraz z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Przybyłych gości oraz uczestników turnieju serdecznie powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Urszula Twardowska, która podkreśliła cel i niepowtarzalny charakter imprezy. Następnie uczniowie przywitali zebranych mikołajkową piosenką, po której na parkiecie hali odbyła się wspólna rozgrzewka. Podczas turnieju zawodnicy zmagali się z różnymi konkurencjami, którym towarzyszył aplauz i wielki doping publiczności. Na zawody zawitał też Mikołaj z koszem słodkości i dobrym słowem dla każdego. W przerwach między rozgrywkami swoje wokalne talenty prezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W zawodach nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami, a w nagrodę otrzymali medale i słodycze, ufundowane przez Radę Osiedla nr 9. Zabawa była wyśmienita i pokazała, że sport może integrować i uczyć szacunku do innych. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 7: Agnieszka Szewczyk, Małgorzata Sępołowicz oraz Dagmara Stodolna.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe