Ostrów: Nielegalne papierosy

  • 07.12.2019, 10:09 (aktualizacja 12.12.2019, 09:26)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nielegalne papierosy
Policjanci z Ostrowa zabezpieczyli ponad 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bieżąco sprawdzają informacje na temat osób mogących mieć związek z wprowadzaniem do obrotu towarów, które nie posiadają polskich znaków skarbowych akcyzy. 5 grudnia, funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli nielegalne papierosy u 22-letniego ostrowianina. Podczas przeszukania samochodu i miejsca zamieszkania policjanci znaleźli ponad 5 tysięcy sztuk papierosów. Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, iż wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi blisko 6 tysięcy złotych.
Właściciel nielegalnych papierosów został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi kara grzywny oraz pozbawienie wolności do 3 lat.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe