Powiat Ostrowski: Projekt ,,Doktor Miś"

  • 07.12.2019, 09:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Projekt ,,Doktor Miś"
,,Doktor Miś" przybył do ostrowskiego szpitala. Wszystkie dzieci, które trafią do szpitala karetką pogotowia ratunkowego otrzymają pluszowego misia, który ma za zadanie dodać im otuchy w trudnych chwilach.

Pobyt w szpitalu dla najmłodszych pacjentów oznacza duży stres. Przygotowane przez biuro promocji starostwa powiatowego pluszowe misie, mają na celu dodać im otuchy w trudnych chwilach. Projekt ,,Doktor Miś" zakłada, że wszystkie dzieci poszkodowane w wypadkach i trafiające na szpitalny oddział karetką, otrzymywać będą maskotki.

-Miś jest rudy, z dużym uśmiechem i nochalkiem. Jest bardzo milusiński w dotyku, a co ważne dla dziecka, nie jest to miś anonimowy, tylko ,,Doktor Miś". Ten doktor, który przychodzi z pomocą, leczy, a nie zadaje ból - mówił starosta ostrowski Paweł Rajski.

W 2018 roku do szpitala w Ostrowie trafiło około 6,5 tys. dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

-Dzieci są bardzo zestresowane, nie tylko w chwili gdy przyjeżdża pogotowie ratunkowe i mają udzieloną pomoc medyczną, ale również w szpitalu, na dziecięcym oddziale SOR. Te misie trafią do karetek, ale będą też dostępne na SOR dla każdego dziecka, które się zjawi. - mówił Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie.

Dyrektor zaznaczył też, że pluszaki często pomagają ratownikom medycznym, gdy podczas badania czy zabiegu trzeba uspokoić dziecko. Na misie pozytywnie reagują nawet starsze dzieci.

Paweł Rajski dodał, że akcja została zaplanowana już dużo wcześniej i nie jest jednorazowa, tylko będzie kontynuowana przez najbliższy czas, z udziałem starostwa powiatowego. Na start do szpitala trafiło 400 misiów.

WIKI

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe