Ostrów: Julia Mieloch laureatką Wojewódzkiego Konkursu

  • 13.04.2017, 08:55 (aktualizacja 13.04.2017, 08:57)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Julia Mieloch laureatką Wojewódzkiego Konkursu
Julia Mieloch uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Rataja została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego obejmował wiedzę i umiejętności z języka polskiego zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego w szkole podstawowej i składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego. Finał konkursu odbył się w Poznaniu. W etapie szkolnym i rejonowym konkursu uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Uczniowie udzielali odpowiedzi, wykorzystując swoje doświadczenia czytelnicze wynikające m.in. z przeczytanych lektur konkursowych. Na każdym etapie konkursu samodzielnie redagowali dłuższą wypowiedź pisemną. Temat przewodni tegorocznego konkursu „Nasi Rówieśnicy” okazał się niezwykle ciekawy i inspirujący dla Julii Mieloch. Przeczytała dodatkowe lektury i obejrzała filmy konkursowe m.in. powieści Erica Emmanuela Schmitta: Oskar i pani Róża, Jadwigi Korczakowskiej: Spotkanie nad morzem, Jimmy Liao: Dźwięki kolorów, Renaty Piątkowskiej: Która to Malala?, Barbary Kosmowskiej: Sezon na zielone kasztany Marcina Szczygielskiego: Arka czasu, Ricea Bena: Pobby i Dingan, filmy: Abbe Robinson: Dziewczyna i gondola, Igora Mołodeckiego: Różowa sukienka. Wyżej wymienione pozycje poruszają ważne problemy, którym młodzi ludzie muszą stawić czoła: rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, pomoc osobom niepełnosprawnym, potrzeba akceptacji wśród rówieśników. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 poradziła sobie świetnie z zadaniami na każdym etapie, a doskonale napisana praca w finale zapewniła jej zaszczytny tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe