Ostrów: Uczyli dzieci

  • 05.12.2019, 05:07
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uczyli dzieci
Policjanci ostrowskiej komendy chętnie spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i powiatu ostrowskiego. Odwiedzają szkoły i przedszkola, aby nie tylko przypomnieć o bezpieczeństwie, ale również opowiedzieć o swojej pracy.

W ostatnim czasie ostrowscy dzielnicowi - sierż. sztab. Karol Szczepaniak i st. sierż. Joanna Michalak - odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 14 Maluszek. Podczas spotkania z funkcjonariuszami najmłodsi poznali podstawowe zasady dotyczące ruchu pieszych, rozmawiali o sygnalizacji świetlnej oraz o tym jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Ponieważ w drodze do przedszkola lub podczas zabaw na podwórku, dzieci mogą spotkać się z niebezpiecznymi sytuacjami, mundurowi udzielili im wskazówek na temat kontaktów z nieznajomym. Policjanci wytłumaczyli też dzieciom jak ważne jest używanie odblasków po zmierzchu, informując jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy.

Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli również dzieciom jak wygląda ich praca i czym zajmują się na co dzień.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe