Kalisz: Świąteczne iluminacje w Kaliszu

  • 01.12.2019, 14:41
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Świąteczne iluminacje w Kaliszu
W tym roku na Głównym Rynku pojawi się choinka, na której światełka uroczyście, wspólnie z mieszkańcami, zapali prezydent Krystian Kinastowski w dniu VIII Charytatywnej Wigilii na Kaliskim Rynku. Impreza odbędzie się 8 grudnia. Choinka rozbłyśnie ok. godz. 17.10.

Choinka (wys. ok. 11-12 m), która zostanie umieszczona na Głównym Rynku, będzie wypełniona sztucznym igliwiem. Będzie miała formę stożka, na powierzchni którego rozmieszczony zostanie motyw świąteczny. Ozdobiona będzie diodami LED.

Dodatkowo na Głównym Rynku pojawią się figury: gigant - Ciastka (postać z bajki "Shrek") i mniejsza - bałwanka, a także sanie św. Mikołaja. Dodatkowym elementem będzie projekcja obrazu o tematyce świątecznej na elewacji ratusza i migająca kurtyna pomiędzy latarniami naprzeciw wejścia do ratusza. Światło ledowe ozdobi także 17 lip na Głównym Rynku.

Patio ozdobi żywa choinka o wysokości ok. 3-3,5 m przystrojona białymi światełkami LED.

Przed wejściem do ratusza postawione zostaną żywe choinki w donicach. Oprócz tego żywe choinki pojawią się przy budynku Urzędu Miasta (ul. Kościuszki), a także przy Villa Calisia, gdzie dodatkowo stanie fortepian LED.

Świąteczną oprawę zyskają także: fontanna "Noce i dnie"; Most Kamienny; trzy ronda: Westerplatte, gen. Franciszka Altera oraz Celtyckie; latarnie na Głównym Rynku, przy alei Wolności oraz przy ulicach: Śródmiejskiej i Sukienniczej; donice na placu św. Józefa.

Dekoracje będą zdobiły miasto od 1 grudnia 2019 r. do 6 lutego 2020 r.

Nowością będzie lodowisko o wymiarach 25 x 12,5 m, które powstanie przed ratuszem i będzie dostępne od grudnia do lutego. Wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Wystarczy przynieść własne lub za opłatą wypożyczyć łyżwy i aktywnie spędzać czas.

Na Głównym Rynku, przy jednej z restauracji, funkcjonował będzie także ogródek zimowy.

 

(MULTIDEKOR Sp. z o. o. sp. k.)

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe