Koszykówka: Stal ograła GTK Gliwice

• 30.11.2019, 19:28 (aktualizacja 30.11.2019, 20:19)
Koszykarze BM Slam Stal wygrali na wyjeździe z GTK Gliwice 85:64.

Ostrowianie nie najlepiej weszli w to spotkanie. Po dwóch minutach gry przegrywali 0:7. Podopieczni Łukasza Mikołajczyka zupełnie sobie nie radzili z centrem gospodarzy Joe Fustingerem, który bardzo szybko zdobył 5 punktów. Niestety w pierwszej kwarcie koszykarze Stali zaliczyli aż 7 strat. Grali też mało zespołowo mając na swoim koncie ledwie 2 asysty. Po 10 minutach przegrywali 18:20. W drugiej kwarcie spotkanie nadal było bardzo wyrównane. Ostrowianie zdołali jednak odrobić straty z pierwszej odsłony i po 20 minutach na tablicy był remis 36:36.

W 26 minucie po trafieniu za trzy Jarosława Mokrosa Stal zbudowała sobie pięć punktów przewagi - 53:48. Od tego momentu zawodnicy z Ostrowa przejęli kontrolę nad tym spotkaniem. Co prawda w kosz rywali nie potrafili wstrzelić się weterani Stali – Filip Dylewicz i Łukasz Wiśniewski – ale wnosili oni wiele spokoju do gry ostrowian. W czwartej kwarcie za trzy trafił Filip Dylewicz. Zrobił to w momencie, gdy zespół tego najbardziej potrzebował, bo rywale zaczęli odrabiać straty. W końcówce gospodarze starali się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oddawali szybko rzuty, ale pudłowali na potęgę. A ostrowianie spokojnie ich punktowali.

Koszykarze Stali pojechali na mecz do Gliwic bez Donte McGilla. Nie wiadomo, czy klub pożegnał się już z tym amerykańskim graczem, gdyż nie wydał w tej sprawie żadnego komunikatu.

BIN

GTK Gliwice - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:85 (20:18, 16:18, 20:24, 8:25)

GTK: Joe Furstinger 23 (14 zb), Duke Mondy 14, Milivoje Mijović 9, Brandon Tabb 7, Payton Henson 7, Łukasz Diduszko 2, Mateusz Szlachetka 2, Dawid Słupiński 0, Bartosz Majewski 0.

BM Slam Stal: Daniel Szymkiewicz 14, Jay Threatt 14, Przemysław Żołnierewicz 14, Nikola Jevtović 13, Jarosław Mokros 12, Paulius Dambrauskas 11, Łukasz Wiśniewski 4, Filip Dylewicz 3, Jakub Garbacz 0.