Powiat Ostrowski: Otwarcie drogi i OSA w Boczkowie

  • 28.11.2019, 11:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Otwarcie drogi i OSA w Boczkowie
W Boczkowie odbyła się uroczystość z okazji zakończenia dwóch zadań – remontu drogi powiatowej relacji Gniazdów-Boczków oraz budowy Otwartej Strefy Aktywności.

Spotkanie rozpoczęto od przecięcia wstęgi na drodze. Dokonali tego starosta ostrowski Paweł Rajski, burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak ze swoim zastępcą Agnieszką Sipką, wiceprzewodnicząca Rady Gminy i Miasta Renata Nogaj, radny powiatowy Mirosław Nowacki, radny gminny Wiktor Bęcki a także sołtysi Gniazdowa i Boczkowa – Paweł Wojtaszak oraz Paweł Świderski. Remont drogi polegał na położeniu nowej nawierzchni na odcinku o długości około kilometra od zjazdu z wiaduktu w kierunku Boczkowa. Samorząd Nowych Skalmierzyc wsparł inwestycję kwotą 100.000 zł, a na całość powiat ostrowski przeznaczył w sumie 360.000 zł.

Tego dnia oddano również do użytku Otwartą Strefę Aktywności (podobne powstały w Kurowie oraz na stadionie w Nowych Skalmierzycach). Na ten cel gminny samorząd otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 49.998 zł, a łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 101.334 zł (dotacja na trzy OSA z ministerstwa to blisko 125 tysięcy zł). W ramach zadania zostały zamontowane urządzenia: wioślarz, twister siedzący, wyciąg górny, drabinka, wahadło, rowerek, stół do gry w szachy i chińczyka, piłkarzyki, zestaw sprawnościowy, bujak podwójny oraz huśtawka typu ważka. Postawiono również stojak na rowery, ławki a także nasadzono krzewy.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe