Powiat Ostrowski: Pałac w Kwiatkowie odzyskuje dawny blask.

  • 28.11.2019, 10:53
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pałac w Kwiatkowie odzyskuje dawny blask.
Od września na budynku świetlicy wiejskiej trwają prace elewacyjne. Dzięki nim pałac, dotąd w szarych barwach, zyska jasne, pastelowe kolory, które współgrać będą z parkowym otoczeniem.

Prace rozpoczęły się we wrześniu. Zakończą wraz z końcem roku. Kosztować będą prawie 74 tysiące złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in.: demontaż stolarki okiennej wraz z przekuciem i montażem drzwi metalowych do kotłowni, wykonanie strefy do odprowadzenia wód opadowych, skucie tynków na ścianach, elewacji, ościeżach, gzymsach i kominach, zagruntowanie podłoża, tynkowanie elewacji, likwidacja pęknięć nad oknami ścian, montaż we fugach prętów żebrowych, demontaż starych, zniszczonych rynien i rur spustowych, założenie nowych parapetów, demontaż i montaż instalacji odgromowej. 
Dzięki inwestycji pałac, w którym mieści się świetlica wiejska zyska na swojej atrakcyjności. Dwa lata temu budowlany lifting przeszły pomieszczenia wewnątrz. Teraz przyszedł czas na prace zewnętrzne. Dodatkowo w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” powstała zielona strefa rekreacji i wypoczynku.
Dotychczasowy plac przy świetlicy wiejskiej wzbogacił się o drewnianą altanę letniskową  wraz z ławostołami, zmodernizowany został także istniejący plac zabaw. Pojawiły się nowe elementy dla dzieci a cały teren został uporządkowany.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe