Powiat Ostrowski: Najlepszy z najlepszych - Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

  • 28.11.2019, 09:29
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Najlepszy z najlepszych - Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
Pięcioro uczniów ze szkół podstawowych z gminy Ostrów Wielkopolski wzięło udział w Policyjnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy współpracy z samorządem gminnym.

Turniej odbył się w bibliotece gminnej w Daniszynie. Podczas gminnych eliminacji poziom był bardzo wysoki. Dzieci dzielnie walczyły do samego końca. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został Piotr Wróbel z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słaborowicach, który w ścisłym finale pokonał Olgę Cepę ze Szkoły Podstawowej w Szczurach.

Pięcioro uczniów odpowiadało na pytania w kolejności wylosowanej tuż przed konkursem. Zasady turnieju były zbliżone do znanego programu „Jeden z dziesięciu”. Każde dziecko miało trzy szanse. Uczeń, który odpowiedział prawidłowo na największą liczbę pytań zwyciężył. Dzieci odpowiadały m.in.: na pytania z zakresu ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, stopni policyjnych, nie zabrakło też pytań ogólnych.

Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano nagrody ufundowane przez gminę Ostrów Wielkopolski. Dzieci otrzymały także zestawy gadżetów przygotowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Upominki wręczali wspólnie członkowie komisji: Anna Demska i Łukasz Wierzyk.

Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie organizuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Koordynatorem jest nadkom. Krzysztof Kula.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe