Sport: Ergowiosła po raz dwudziesty. Padł rekord frekwencji

  • 27.11.2019, 18:19
  • Ryszard Binczak
Sport: Ergowiosła po raz dwudziesty. Padł rekord frekwencji
Rekordową obsadę miała jubileuszowa, dwudziesta już edycja zawodów na ergometrze wioślarskim, zorganizowanych przez Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie.

Głównym punktem dwudniowej rywalizacji w hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej były wyścigi w ramach Pucharu Polski, w których uczestniczyli m.in. członkowie polskiej kadry. Złoto wywalczył m.in. Piotr Juszczak, wychowanek KTW Kalisz.
Symbolicznego otwarcia zawodów dokonał wiceprezydent miasta Grzegorz Kulawinek. Łącznie rozegranych zostało 21 biegów, z czego cztery w ramach Pucharu Polski. Wygrane odnotowali:  Zuzanna Jasińska (waga lekka; UKS Milenium Wrocław), Barbara Jęchorek (open; UKS Ateny Wałcz), Mateusz Kraska (waga lekka; Zawisza Bydgoszcz) i Piotr Juszczak (open; Zawisza Bydgoszcz). Triumf ostatniego z zawodników cieszy podwójnie, bowiem to wychowanek Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, który wkrótce już po raz trzeci powalczy o awans na Igrzyska Olimpijskie. Zwycięstwo Piotra Juszczaka nie było jedynym kaliskim akcentem w pucharowej rywalizacji.  Druga na podium, w kategorii  open, była Ewelina Janiak z KTW, a trzecia Magdalena Sochocka, reprezentująca obecnie barwy KW 04 Poznań. Z kolei w wadze lekkiej srebro  wywalczyła Aleksandra Andrzejewska. W zmaganiach seniorów trzecią lokatę wywalczył  przebywający na wypożyczeniu w PTW Płock Jakub Aleksandrowicz.
Wysoką frekwencją cieszyły się też Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, do udziału w których zgłosili się reprezentanci kilkunastu klubów z Kalisza, Poznania, Wrocławia, Wałcza, Kórnika i Brdowa. Tutaj rywalizacja toczyła się w kategoriach młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Spośród zawodników KTW miejsca na podium zajmowali: Joanna Bajerska (trzecia w kat. młodziczek), Tomasz Dobroch (trzeci w kat. juniorów młodszych), Weronika Ludwiczak (pierwsza w kat. juniorek), Wiktoria Aleksandrowicz (druga w kat. juniorek), Wojciech Janczak (trzeci w kat. juniorów) i Oliwia Pilarska (druga w kat. juniorek w wadze lekkiej).
Głównym organizatorem zmagań było Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie, które w tym roku świętuje 125-lecie istnienia. 

Fot. Michał Sobczak 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe