Powiat Kaliski: Nowa siedziba przedszkola w Tłokini Wielkiej

  • 26.11.2019, 04:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Nowa siedziba przedszkola w Tłokini Wielkiej
W Tłokini Wielkiej oficjalnie otwarto budynek z nowym oddziałem przedszkolnym. Święto to zostało połączone z uroczystością pasowania przedszkolaków.

Historia budynku, w którym obecnie mieści się oddział przedszkolny sięga końca XIX wieku. Przez długi czas, aż do 1948 roku mieściły się tam oddziały szkoły powszechnej, następnie budynek ten był zamieszkiwany przez pracowników szkoły, a także przez osoby niezwiązane bezpośrednio ze szkołą. Przez wiele lat mieściła się tam filia Biblioteki im. Braci Gillerów w Opatówku. Tak było do chwili, kiedy to władze gminy Opatówek zdecydowały o remoncie budynku i o przekształceniu go na siedzibę oddziału przedszkolnego.

Obecnie do dyspozycji dzieci jest jedna sala lekcyjna o powierzchni blisko 60 m2, sanitariaty, a także zaplecze kuchenne. W części budynku mieści się Filia Gminnej Biblioteki Publicznej. Budynek usytuowany jest w pobliżu szkoły, stanowiąc tym samym jej integralną część, ale jednocześnie na tyle oddalony, aby najmłodszym zapewnić bezpieczeństwo i komfort.

W trakcie uroczystości ks. Jacek Paczkowski dokonał poświęcenia tego miejsca oraz odrestaurowanego krzyża na frontowej ścianie budynku. Następnie dyrektor Teresa Kobierska, burmistrz gminy Sebastian Wardęcki, sekretarz gminy Krzysztof Dziedzic, oraz przedstawiciele rodziców grupy ''Misiaczki'' i dzieci, wspólnie dokonali oficjalnego otwarcia przedszkola poprzez przecięcie wstęgi. Kolejnym punktem programu była uroczystość pasowania na przedszkolaka

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe