Piłka ręczna: W KPR Ostrovia zgodnie z planem

  • 22.11.2019, 12:21 (aktualizacja 24.11.2019, 20:59)
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: W KPR Ostrovia zgodnie z planem
Zgodnie z założonym wcześnie planem prowadzenia działalności sportowej władze Klubu Piłki Ręcznej „Ostrovia” podsumowują pierwsze miesiące nowego sezonu rozgrywkowego.

Tak jak zakładano, postawiono przede wszystkim na szkolenie ostrowskiej młodzieży. W rozgrywkach młodzieżowych drużyny zgłoszono do zawodów praktycznie w każdej kategorii wiekowej.

- Od początku swojej kadencji jako prezesa, mówiłem o tym, że bardzo zależy mi, aby udoskonalić całą drabinkę szkoleniową w Ostrowie Wielkopolskim, ponieważ tylko to gwarantuje nam stały dopływ naszych ostrowskich zawodników do zespołu seniorskiego, który aktualnie występuje na parkietach pierwszej ligi. Tylko porządne wyszkolenie indywidualne każdego z zawodników daje zamierzone efekty w grze zespołowej jaką jest piłka ręczna. Wobec tego zaproszono do współpracy wszystkich chłopców chcących uprawiać piłkę ręczną z całego Ostrowa Wielkopolskiego. W kategorii młodzika jednak zdecydowany trzon drużyny stanowią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, ale również, i to mnie bardzo cieszy, dołączają do drużyny chłopcy z innych ostrowskich szkół, jak chociażby ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 1. I w tym miejscu chciałbym podziękować władzom miasta Ostrowa Wielkopolskiego za wsparcie klubu w szkoleniu nowych adeptów szczypiorniaka – relacjonuje prezes KPR Ostrovia, a zarazem trener młodzików Paweł Staszak.

W kategorii młodzika chłopcy 2005/2006 prowadzeni przez Pawła Staszaka wystartowali pod szyldem KPR Ostrovia i od razu zaczęli od mocnego uderzenia. W pierwszej kolejce zmierzyli się z zespołem MKS Tęcza Kościan, z którym wygrali 40:20. W drugiej kolejce spotkali się z KS Polonia Środa Wielkopolski, również wygrywając 37:8, w trzeciej kolejce przyszło im się zmierzyć z drugim ostrowskim zespołem UKS Batory. Mecz ten w pierwszej połowie był bardzo zacięty, jednak po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 33:20 dla KPR Ostrovia. W czwartym swoim meczu chłopcy z Ostrowa grali z drużyną SPR Włoszakowice, i ponownie wygrali 37:22. Tym samym KPR Ostrovia z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligowej.

W kategorii juniora młodszego oraz juniora chłopcy prowadzeni przez Rafała Stępniaka również z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli ligowej zajmując pierwsze miejsce w obu tych kategoriach.

Natomiast zespół I-ligowy KPR Ostrovia złożony wyłącznie w naszych wychowanków, aktualnie zajmuje czwartą lokatę w tabeli ligowej.

- Bardzo mnie cieszy fakt, że w tym sezonie udało się skompletować drużynę seniorów złożoną z naszych wychowanków, którzy zostawiają całe swoje serce na parkiecie. Również cały sztab szkoleniowy to ostrowscy trenerzy, którzy od wielu lat pracują z młodzieżą. Myślę, że taka wizja klubu i zespołu powoli przynosi oczekiwane rezultaty. Chłopcy z meczu na mecz grają coraz lepiej, co mnie jako prezesa ale i przede wszystkim kibiców powinno cieszyć – podsumował prezes Paweł Staszak

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe