Powiat Ostrowski: Światła już działają

  • 20.11.2019, 13:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Światła już działają
Nowe przejście dla pieszych uruchomione zostało na drodze powiatowej przy szkole podstawowej w Radłowie. Rozwiązanie to powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

Droga Ostrów-Koryta na terenie gminy Raszków należy do jednych z najruchliwszych na mapie komunikacyjnej powiatu. Dlatego mieszkańcy zabiegali o tę inwestycję od dawna. Oficjalne oddanie do użytku odbyło się 18 listopada 2019 r.

- Chociaż ta inwestycja kosztowała ok. 300 tys. zł, to mogę powiedzieć, że ma dla nas wartość milinów, gdyż dotyczy bezpieczeństwa najmłodszych. Dzięki życzliwości radnych powiatowych i dobrej współpracy z władzami Raszkowa udało się to zadanie zrealizować – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Zasadność budowy w kontekście bezpieczeństwa podkreślał także Jacek Bartczak burmistrz Raszkowa.

Budowa sygnalizacji kosztowała ok. 340 tys. zł. Z czego 240 tys. pochodziło z budżetu Powiatu Ostrowskiego, a pozostałą kwotę dołożyły władze Raszkowa. Powstała nie tylko sygnalizacja, ale także zatoka autobusowa wraz z chodnikiem.

Ta inwestycja to dobra informacja dla ponad 260 dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej i przedszkola w Radłowie. Podkreślała to dyrektor szkoły Iwona Pasternak dziękując za zrozumienie potrzeb. I to nie oficjelom, ale dzieciom przypadł w udziale zaszczyt uruchomienia sygnalizacji i przejścia na ,,zielonym’’ po raz pierwszy. Dzieci udowodniły zresztą, że przepisy drogowe znają dobrze prezentując zasady bezpiecznego poruszania się w krótkim programie artystycznym. Inwestycję poświęcił ks. Grzegorz Ignor proboszcz parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe