Ostrów: CRK współtworzy polską gospodarkę miejską

  • 13.07.2018, 08:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: CRK współtworzy polską gospodarkę miejską
Centrum Rozwoju Komunalnego wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą i Komitetem Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk współorganizowało ogólnopolskie seminarium branżowe pn. „Konfrontacje Miejskie”.

Spotkanie poświęcono było polskiemu sektorowi usług komunalnych jako istotnej części gospodarki miejskiej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób, w tym prezydenci, zastępcy i osoby funkcyjne z urzędów miejskich oraz prezesi i osoby funkcyjne z firm komunalnych.

Realizowane przez Centrum Rozwoju Komunalnego metody efektywnego zarządzania miejską gospodarką komunalną oraz wdrażane innowacyjne projekty stają się inspiracją i wzorem dla sektora komunalnego z całej Polski.

- Ostrowskie doświadczenia i osiągnięcia w sektorze komunalnym cenione przez ekspertów i naukowców służą wypracowaniu modelowych rozwiązań na poziomie ogólnokrajowym – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

W ramach II Konfrontacji Miejskich poruszona była tematyka ekonomii dla miast. Prof. Tadeusz Markowski przybliżył temat: „Ekonomika miasta jako nauka i podstawa sprawnego zarządzania rozwojem miasta”. Omawiano również zagadnienia miast samowystarczalnych energetycznie, gospodarki o obiegu zamkniętym, roli Polskiego Funduszu Rozwoju w finansowaniu inwestycji miejskich oraz PPP.

Podczas warszawskiego seminarium szczególne uznanie zyskał innowacyjny system ekologicznej elektromobilności oraz koncepcja Ostrowskiego Rynku Energetycznego, które przedstawił Jan Grześkowiak, Prezes CRK Energia.

W kwietniu tego roku Ostrów Wielkopolski jako pierwsze polskie miasto i Centrum Rozwoju Komunalnego jako pierwsza spółka komunalna znalazły się
w ogólnopolskiej Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich. Miasto oraz spółkę CRK do takiej współpracy zaprosiła Krajowa Izba Gospodarcza
w uznaniu wdrożonych rozwiązań i otwartości na innowacje technologiczne jak
i zarządcze zarówno miasta jak i ostrowskiego sektora komunalnego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe